E-praktyki w biurach Jana Kułakowskiego w Poznaniu i Łodzi
Jan Kułakowski, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Partii Demokratycznej, zaprasza na praktyki do swoich biur w Poznaniu i Łodzi. Praktyki rozpoczynają się we wrześniu 2007 r., każda ma trwać miesiąc.
Poniżej szczegółowe wymagania:
1. Zasady wybory praktykanta
a) Nabór kandydatów z województwa wielkopolskiego, lubuskiego i łódzkiego na praktyki prowadzą biura krajowe Posła Jana Kułakowskiego w Poznaniu (ul. Stary Rynek 27/28) oraz w Łodzi (adres do potwierdzenia) zgodnie z zasadami zawartymi w pkt. 4.
b) Zgłoszenie kandydata na praktyki powinno zawierać CV i list
motywacyjny z uzasadnieniem chęci odbycia praktyki oraz wskazanymi
zagadnieniami, którymi kandydat chciałby się w szczególności
zajmować (max.1,5 strony A4). Oba dokumenty kandydat powinien
przesłać w języku polskim na adres: poznan@jankulakowski.pl w
przypadku kandydatów na praktyki do biura poznańskiego oraz lodz@jankulakowski.pl w
przypadku kandydatów na praktyki do biura łódzkiego.
Będzie to pierwszy etap rekrutacji kandydatów.
c) W następnym etapie rekrutacji osoby, które przeszły przez pierwszy etap otrzymają do tłumaczenia dwa krótkie teksty, które dadzą możliwość wykazania się znajomością języka angielskiego.
d) Ostatnim etapem rekrutacji będzie zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, odpowiednio w Poznaniu lub w Łodzi, a jej wynik zadecyduje o ostatecznym wyborze kandydata na praktykę.
e) Osoby niepełnosprawne, którym bariery architektoniczne uniemożliwiają dojazd na rozmowę kwalifikacyjną, będą miały możliwość odbycia takiej rozmowy z pracownikiem biura poselskiego drogą telefoniczną. Szczegóły do uzgodnienia.
2. Oczekiwania wobec kandydatów:
a) W chwili rozpoczęcia praktyki kandydat powinien mieć ukończone 18 lat.
b) Od kandydata wymagana jest znajomość języka angielskiego oraz bardzo dobra obsługa komputera, w tym umiejętność pracy z Internetem oraz znajomość obsługi pakietu MS Office. Znajomość języka francuskiego lub innego języka obcego będzie dodatkowym atutem.
c) Wymagane kwalifikacje merytoryczne obejmują znajomość problematyki integracji europejskiej, rozeznanie w sytuacji politycznej, społecznej i gospodarczej Polski oraz UE, znajomość tematyki zatrudnienia i spraw społecznych, jak również polityki rozwoju UE będą dodatkowym atutem.
d) Kandydat powinien posiadać zdolność analitycznego myślenia, umiejętność pracy w zespole, zdolność do pracy pod presją czasu, umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji, odpowiedzialność.
e) Idealny kandydat powinien być dobrze zorganizowany i komunikatywny, powinna cechować go również umiejętność kreatywnego myślenia i wychodzenia z własną inicjatywą, tak niezbędne przy realizacji działań przez nas podejmowanych.
f) Liczymy na własną inwencję i pomoc, jeśli chodzi o projekty i programy naświetlające codzienne trudności osób niepełnosprawnych celem próby wyrównywania szans.
3. Zasady odbywania praktyki
a) Praktyka w biurze krajowym posła Jana Kułakowskiego trwa
miesiąc,
lecz może być skrócona do trzech tygodni lub przedłużona do dwóch
miesięcy (na prośbę praktykanta i za zgodą biura).
b) Godziny odbywania praktyki będą indywidualnie ustalane z praktykantem.
c) Dla osób odbywających staż w domu niezbędne jest posiadanie własnego komputera i dostępu do Internetu. Natomiast praktykantom, którzy będą odbywać staż w biurze zapewnimy samodzielne stanowisko pracy (biurko, komputer z dostępem do Internetu oraz telefonu).
d) Zadania praktykanta w dużym stopniu będą zależeć od aktualnie realizowanych projektów biura, niemniej obejmować będą m.in. redagowanie codziennego przeglądu prasy i biuletynu informacyjnego, pracę administracyjno – biurową oraz obsługę bieżących projektów zewnętrznych biura, itp.
e) Praktyki w biurach krajowych Jana Kułakowskiego są nieodpłatne, tym niemniej zapewniamy stażystom niezbędne materiały biurowe, abonament telefoniczny do kwoty 100,00 zł brutto oraz abonament na usługi internetowe do kwoty 100,00 zł brutto.
4. Terminy
Nabór na praktyki w biurach krajowych Posła Jana Kułakowskiego
trwa cały rok, niemniej o terminie ich rozpoczęcia decydować będzie
kolejność zakwalifikowania kandydatów.
Pierwsze e-praktyki rozpoczną się we wrześniu 2007 r.
Dodatkowe pytania prosimy kierować na poniższe adresy
mailowe:
Poznań : poznan@jankulakowski.pl
Łódź: lodz@jankulakowski.pl
www.jankulakowski.pl
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji