Trzy kulturalne wydarzenia dostępne dla osób niewidomych
W trzech warszawskich instytucjach kulturalnych odbędą się trzy wydarzenia kierowane do osób z niepełnosprawnością wzroku. Są to: Spotkanie dla osób niewidomych na wystawie Małgorzaty Markiewicz; Portrety miast: Wenecja; „Rodzina kino maniaków” – pokaz filmu „Sonata” z audiodeskrypcją.
„Sztuka dostępna”. Spotkanie dla osób niewidomych na wystawie Małgorzaty Markiewicz
Termin: wtorek, 12 kwietnia, godz. 17:00
Miejsce: Miejsce Projektów Zachęty
Pimoa Chthulu to projekt przygotowany specjalnie na wystawę w Miejscu Projektów Zachęty. Główną część ekspozycji stanowi obiekt w dużej skali wykonany z czarnej owczej wełny — przypominający pajęczynę, ośmiornicę czy połączone ze sobą ludzkie ciała. Rzeźba została wykonana techniką szydełkowania przez artystkę i kobiety w różnym wieku i z różnych miejscowości, występujące w roli Babki Pajęczycy. Na wystawie prezentowane są też fotografie i mniejsze tkane obiekty.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod mailem m.matuszewski@zacheta.art.pl. Ilość miejsc ograniczona.
Więcej informacji pod linkiem.
Portrety miast: Wenecja
Termin: sobota, 23 kwietnia, godz. 11:00
Miejsce: Muzeum Narodowe w Warszawie
Miasto podróżników i artystów. Obowiązkowy przystanek w czasie grand tour, czyli podróży po Europie, którą odbywali młodzi arystokraci. Pełne gwarnych portów, eleganckich pałaców i cichych zakamarków. Skąpane w promieniach słońca, lśniące nad wodami zatoki. Taki obraz miasta uwiecznili w swoich obrazach mistrzowie wedut, czyli miejskich pejzaży, Michele Marieschi i Francesco Guardi. Wszak nie bez przyczyny nazywano Wenecję Serenissimą – Najjaśniejszą.
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowo: edukacja@mnw.art.pl lub telefonicznie 22 629 50 60.
Osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do Muzeum prosimy o kontakt z Działem Edukacji tel. 22 629 50 60.
Więcej informacji pod linkiem.
„Rodzina kino maniaków” – pokaz filmu „Sonata”
Termin: czwartek, 28 kwietnia, godz. 18:00
Miejsce: Kino Elektronik
Film „Sontata” – ta niewiarygodna historia wydarzyła się naprawdę! Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.
Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera, Bartosza Blaschke.
Dostępność wydarzenia: audiodeskrypcja; napisy dla niesłyszących; pętla indukcyjna; zapowiedź tłumaczona na PJM.
Wstęp na pokaz jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez formularz.
Warsztaty dla dzieci: podczas seansu, w holu kina, organizowane są warsztaty plastyczne dla dzieci rodziców lub opiekunów uczestniczących w seansie. Prosimy zgłaszanie informacji w formularzu.
Więcej na stronie wydarzenia na Facebooku.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz