„Słoneczne opowieści”, czyli poznański XXII Festiwal Sztuki Naszych Dzieci
Już po raz kolejny będziemy mogli podziwiać twórczość artystyczną dzieci i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Festiwal ma charakter przeglądu i obejmuje swym zasięgiem placówki kształcenia i wychowania specjalnego i integracyjnego z Poznania i województwa. W tym roku na scenie, wystąpi 17 zespołów, liczących w sumie 200 wykonawców, prezentujących talent wokalny, taneczny i aktorski. 11maja w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędzie się Festiwal Sztuki Naszych Dzieci.
Festiwal Sztuki Naszych Dzieci, to niezwykłe wydarzenie, które dostarcza jego uczestnikom wiele radości i niezapomnianych przeżyć. Pomaga rozwijać twórcze zdolności, zainteresowania i pasje. Szansa zaprezentowania się na wielkiej scenie, przed liczną publicznością, daje artystom z niepełnosprawnością możliwość odniesienia sukcesu i wzmocnienia wiary we własne siły i możliwości.
Festiwal nie jest konkursem lecz przeglądem i świętem artystycznym. Dzięki sponsorom na wszystkich wykonawców czekają wspaniałe nagrody. Jest to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń i skonfrontowania efektów swojej pracy przez opiekunów zespołów tak bardzo zaangażowanych w przygotowanie zespołów, podczas pofestiwalowego spotkania. Festiwal Sztuki Naszych Dzieci zagwarantował sobie stałe miejsce wśród imprez kulturalnych miasta Poznania.
Artystyczne święto
Przygotowanie festiwalu jest możliwe dzięki uporowi i zaangażowaniu nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych 105 w Poznaniu, który już po raz dwudziesty drugi jest organizatorem tego przedsięwzięcia. Festiwal jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Dzięki sponsorom i osobom wspierającym, to artystyczne święto, z każdym rokiem nabiera coraz większego rozmachu. Wspierające organizatorów CK Zamek udostępnia nieodpłatnie przestrzeń oraz obsługę Sali Wielkiej.
11 maja – w środę, zgodnie z tegorocznym hasłem „Słoneczne opowieści” przekonamy się jak widzą, rozumieją i wyobrażają to sobie niepełnosprawni artyści.
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Organizatorzy dziękują:
Patronom Honorowym: Prezydentowi Miasta Poznania oraz Wielkopolskiemu Kuratorowi Oświaty
Patronom Medialnym: Telewizji Polskiej, gazetom ,,Głos Wielkopolski”, ,,Filantrop Naszych Czasów” oraz Radio ESKA.
Współpracującym: Centrum Kultury Zamek, Harcerzom Hufca ZHP „Piast”, III Liceum Ogólnokształcącemu im. Św. Jana Kantego oraz Straży Miejskiej.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz