Warszawa: Przyjdź na spotkanie filmowe i dyskusję z Sekson i Muzeum Polin!
Prowadzony przez Fundację Avalon Projekt Sekson oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN zapraszają na kolejne spotkanie filmowo – dyskusyjne z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS. Już w sobotę 28 maja o godz. 15 w sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się projekcja filmu pt. „37 sekund”.
Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu stacjonarnym wymagane jest zgłoszenie przez formularz zapisów dostępny pod linkiem. Liczba miejsc ograniczona.
„37 sekund” z własną seksualnością
Film „37 sekund” to japoński dramat obyczajowy, przedstawiający drogę do niezależności, wolności i odkrywania swojej seksualności. Główna bohaterka filmu Yuma Takada ma dziecięce porażenie mózgowe. W tej roli amatorsko wystąpiła Mei Kayama, która rzeczywiście ma MPD. Yuma jest wychowywana pod kloszem, który roztacza nad nią jej nadopiekuńcza matka. Pasją i pracą Yumy jest rysowanie mangi. Bohaterka podejmuje próbę rysowania hentai, czyli mangi dla dorosłych. Jednakże jej prace zostają uznane za niewiarygodne z powodu braku doświadczeń w sferze intymnej. Yuma zaczyna oglądać filmy pornograficzne i tworzyć rysunki na ich podstawie. To wydarzenie jest początkiem odkrywania przez nią jej seksualności. Bohaterka pod wpływem przeżywanych sytuacji chce udowodnić matce za wszelką cenę, że jest niezależną i samodzielną osobą.
Zabierz głos!
Po obejrzanym seansie filmowym uczestnicy będą zaproszeni do dyskusji. Podczas majowego spotkania tematem przewodnim rozmowy będzie rodzicielstwo. Zaproszeni goście podzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Ewelina Bruk opowie o rodzicielstwie z perspektywy osoby z niepełnosprawnością. Dopełnieniem tych doświadczeń będzie obecność psychologa – Jakuba Rafalskiego, który opowie o tym ja nie uzależniać od siebie osoby z niepełnosprawnością i jak dbać o relacje w rodzinie. Dyskusję moderować będzie Dominika Klimek - reporterka, autorka podcastu #ważne.
- Podejmowanie rozmów na ważne tematy jest kluczowym punktem wyjścia, jeśli chodzi o edukowanie społeczeństwa w zakresie seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami – mówi Żaneta Krysiak, kierowniczka projektu Sekson. – Kanwą do naszej dyskusji będą wyniki badania przeprowadzonego przez Fundację Avalon i SW Research. Tym razem oddamy głos mamie z niepełnosprawnością i psychologowi, którzy opowiedzą o relacji rodzicielstwa z niepełnosprawnością. W Projekcie Sekson doskonale wiemy, że wspieranie rodzin, w których są osoby z niepełnosprawnościami jest niezwykle istotne. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu filmowym MOVIE-MY NA GŁOS oraz dyskusji wokół tematu rodzicielstwa – dodaje.
Dyskusja będzie transmitowana na fanpage Sekson. Może do niej dołączyć każda zainteresowana osoba.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz