Potrzebujesz „Treningu Orientacji Przestrzennej i Mobilności”? Zgłoś się do projektu!
Do 12 czerwca 2022 roku dla osób z niepełnosprawnością wzroku trwają zapisy na zajęcia „Trening Orientacji Przestrzennej i Mobilności”, który jest realizowany w ramach projektu „Trening orientacji przestrzennej dla osób niewidomych i słabowidzących (TOPON)”. Udział w treningu jest bezpłatny dla uczestników.
Celem projektu jest opracowanie, przetestowanie i wdrożenie nowego standardu kształcenia instruktorów orientacji przestrzennej i mobilności oraz programu szkolenia osób niewidomych i słabowidzących w tym zakresie.
Treningi adresowane są do osób z niepełnosprawnością wzroku: dzieci (wymogiem jest, by przynajmniej rozpoczęły naukę w szkole podstawowej - od kl. 0), osób nastoletnich oraz dorosłych, które potrzebują wsparcia w obszarze samodzielnego i bezpiecznego poruszania się.
Zajęcia prowadzone będą w formie indywidualnych treningów orientacji przestrzennej i mobilności (O&M) przez instruktorów biorących udział w szkoleniach. Terningi O&M zapewnią: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Polski Związek Niewidomych i Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi.
Wsparcie w ramach projektu obejmuje w szczególności:
- Udział w treningu,
- Dokument potwierdzający fakt uczestnictwa w indywidualnym treningu,
- Wsparcie w uzyskaniu pomocy dydaktycznej w postaci białej laski, jeśli instruktor uzna to za zasadne,
- Możliwość refundacji kosztów dojazdu oraz zapewnienie noclegów.
Liderem projektu Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a Partnerami: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego , Polski Związek Niewidomych, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie i Instituttet for Blinde og Svagsynede z Danii.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz