Zrównoważone budynki dla wszystkich, wszędzie. Zgłoś się do PLGBC Green Building Awards 2022!
Celem konkursu PLGBC Green Building Awards jest wyróżnienie projektów, budynków i produktów/usług zrównoważonego budownictwa w Polsce. Organizator, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, zwraca w ten sposób uwagę na konieczność transformacji środowiska budowlanego – tak, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. Jarosław Bogucki z Integracji jest Członkiem Honorowym Jury Konkursu.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przygotowało 10 kategorii w ogólnodostępnym, jednoetapowym konkursie. Udział w nim jest bezpłatny.
Tegoroczna edycja obejmuje budynki projektowane i zrealizowane na terenie Polski w okresie czerwiec 2020 – czerwiec 2022, jak również zabudowy mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, wnętrza oraz modernizacje. Do konkursu można zgłosić także zrównoważone produkty lub usługi oraz ekologiczne inicjatywy.
Przewidziano również kategorię Najlepszy projekt ekologiczny, do której mogą zgłaszać swoje projekty zarówno profesjonaliści, jak i studenci.
Wybitne jury
Tegoroczne Jury konkursowe PLGBC Green Building Awards tworzy grono wyjątkowych osobistości branży budownictwa i nieruchomości – eksperci w różnych dyscyplinach:
- Jarosław Bogucki, Fundacja Integracja, Członek Honorowy Jury,
- Honorata Grzesikowska, Guallart Architects, Członkini Honorowa Jury,
- Ewelina Jaskulska, Artectonica, Członkini Honorowa Jury,
- Michał Marszałek, International Well Building Institute, Członek Honorowy Jury,
- Tomasz Pągowski, IMATHOME, Członek Honorowy Jury,
- dr Joanna Remiszewska-Michalak, Członkini Honorowa Jury,
- Daniel Hojniak, Sweco Polska,
- Paweł Kobierzewski, TK Holding,
- Ewa Kosmala, Selena,
- Paweł Kotlarski, CBRE,
- Ewa Kowalska-Ocneanu, WSP Polska,
- Monika Miłowska, Fundacja CultureLab,
- prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta D. Ryńska, Politechnika Warszawska,
- Aleksandra Szurlej-Kielańska, Tactus,
- dr inż. Dominik Włodarczyk, JW+A,
- Maciej Jakub Zawadzki, MJZ.
Co szczególnie jest brane pod uwagę?
Jury ocenia zgłoszone projekty zarówno pod względem walorów związanych z budownictwem ekologicznym i rozwojem zrównoważonym, jak i architektonicznych i estetycznych. Pod uwagę brane są również aspekty społeczne i wszelkie ciekawe nowatorskie pomysły adresujące połączenie wymienionych walorów.
Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w wybranej kategorii na stronie konkursu i dosłanie załączników (materiałów wizualnych, certyfikatów itp.) drogą elektroniczną. Co ważne, można dokonać kilku zgłoszeń do jednej lub kilku kategorii.
Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie konkursowej.
Rozstrzygniecie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi podczas 12. edycji PLGBC Green Building Symposium, które odbędzie się 6 października 2022 r. w Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie.
Zrównoważone statuetki przygotuje Horizone Graphics. Dla wyróżnionych i laureatów konkursu będą przygotowane również dyplomy.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz