Casting do „ Akademii pana Kleksa” dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową
Twórcy filmu podkreślają, że jego ważnym elementem jest aspekt edukacyjny - Akademia Pana Kleksa będzie szkołą międzynarodową, w której uczyć się będą dzieci z całego świata.
O Akademii pana Kleksa
„Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy to opowieść o dorastaniu, pokonywaniu słabości, sile współdziałania i mocy fantazji. Jest to też opowieść o niezwykłej szkole, mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, do której trafia 12-letni Adaś Niezgódka wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami. Szkoła prowadzona jest przez ekscentrycznego nauczyciela Ambrożego Kleksa, który jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód.
Nowa ekranizacja "Akademii Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja powieści Brzechwy, która ma przemawiać swoją treścią i formą do najmłodszych, ale też wchodzić w dialog ze starszymi widzami, wciąż pamiętającymi kultową ekranizację z lat 80. z Piotrem Fronczewskim w roli Ambrożego Kleksa.
- Robimy film dla dzieci, nie namawiamy szkół, żeby chodziły do kin, bo to jest lektura. Chcemy, żeby oglądały go dwa-trzy razy, bo to świetna rozrywka. Aspekt edukacyjny, który proponujemy jest tak samo nowoczesny i nowatorski, jak cała ta produkcja – podkreśla reżyser i producent filmu Maciej Kawulski. Nowa produkcja ma być podzielona na dwie części. Pierwszą polscy widzowie zobaczą pod koniec 2023
Informacje o castingu
Twórcy filmu organizują casting dla dzieci w wieku 11-13 lat z niepełnosprawnością ruchową w stopniu znacznym. Wymaganiami są - jak napisano w ogłoszeniu - uśmiech, pasja i chęć pędzenia przez życie do przodu.
Zgłoszenia można wysyłać do 7 lipca 2022 roku na adres mailowy: casting@kleksacademy.com. Patronatem społecznym casting objęła Fundacja Avalon, która od ponad 15 lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Komentarz