Ciężarowcy z życiowymi rekordami
4 października 2014r. w Bydgoszczy w Kompleksie Sportowym „ZAWISZA” odbył się już po raz piętnasty Puchar Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów „Łuczniczka 2014”.
Udział w zawodach wzięli zawodniczki i zawodnicy z Gdyni, Gdańska, Grudziądza, Koszalina, Katowic, Radomia, Warszawy, Wrocławia oraz gospodarze z Bydgoszczy. Głównym organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, a współorganizatorem Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start Bydgoszcz”. Impreza została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu I Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Urzędu Miasta Bydgoszczy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy i środków PFRON. Podczas zawodów zarówno zawodniczki, jak i zawodnicy osiągnęli wyniki przeważające zarówno ich rekordy życiowe jak i Polski.
Dobre wyniki kobiet
Wśród kobiet zobaczyliśmy miedzy innymi Justynę Kozdryk naszą medalistkę z Paraolimpiady w Pekinie z 2008 oraz obecną wicemistrzynię świata z Dubaju, która zwyciężyła pewnie w kategorii łączonej 41-50 kg z wynikiem 90 kg. Udany debiut zanotowała zawodniczka „Startu Katowice” Magdalena Kostka zajmując drugie miejsce wśród zawodniczek w kategorii 55-61 kg z wynikiem 50 kg. Dobre wyniki uzyskały też Beata Jankowska („Start Wrocław”, 85 kg) i Paulina Przywecka-Puziak („Start Bydgoszcz”, 83 kg) w kategorii łączonej - 67-87+kg.
Magdalena Kostka (debiutantka,„Start Katowice”) podczas zawodów zaliczyła 50 kg, fot: Grzegorz Leski
Rekordy mężczyzn
Wśród mężczyzn na starcie zabrakło czołowych zawodników, medalistów mistrzostw Świata i Europy. Nieobecność tę wykorzystali pozostali zawodnicy. Na wyróżnienie zasługuje między innym wynik uzyskany przez zawodnika gospodarzy zawodów Marcina Spychalskiego, który w kategorii wagowej 72 kg zaliczył 148 kg. Dwie próby tego zawodnika do ciężaru 153 niestety były nieudane. Krzysztof Janaszkiewicz reprezentant „Start-u Wrocław” dość łatwo wygrał kategorię wagową 97 kg z nowym rekordem życiowym 160 kg zaliczone w trzeciej próbie. Bardzo dobry wynik uzyskał zwycięzca kategorii wagowej powyżej 107 kg Sebastian Ordański reprezentujący Centrum Rehabilitacji Grudziądz. Rezultat uzyskany przez zawodnika jest o 10 kg wyższy od jego własnego rekordu Polski w grupie II.
Swój życiowy rekord poprawił też Tomasz Majewski („Start Koszalin”). Tomek, zaliczył 153 kg w kategorii wagowej do 88 kg. Ten bardzo uzdolniony junior i przyszłość polskiej reprezentacji po raz kolejny ustanowił też rekord Polski juniorów do lat 23, poprawiając swój poprzedni wynik aż o 7kg. W przypadku tego zawodnika widać dobrą pracę trenerów klubowych i oczywiście Tomka, który systematycznie poprawia swoje wyniki.
Medale i wyróżnienia
Zawodnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi medalami. Dodatkowo Prezydent Miasta Bydgoszczy ufundował puchar dla najlepszej zawodników. Otrzymali go Justyna Kozdryk („Start Radom”) i Sebastian Ordański (Centrum Rehabilitacji Grudziądz). Wyróżnienia otrzymali: Paulina Przywecka-Pudziak („Start Bydgoszcz”), która okazała się najlepsza juniorką najlepszą juniorką, Rafał Wit („Start Katowice”) najlepszy junior i Marcin Spychalski („Start Bydgoszcz”), jako najlepszy zawodnik z Bydgoszczy. Nagrodzony został także Dawid Kowalski również z Bydgoszczy za ustanowienie rekordu życiowego.
Nagrodzeni zawodnicy. W pierwszym rzędzie: Justyna Kozdryk i organizator Andrzej Ofczyński; w drugim: Sebastian Ordoński, Paulina Przywedzka-Pudziak, Rafał Wit i Dawid Kowalski, fot: Grzegorz Leski
Wyniki uzyskane przez zawodników podczas Pucharu Polski „XV Łuczniczka 2014” są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się drużynowymi Mistrzostwami Polski, które w dniach 7-9.11.2014r odbędą się w Tarnowie. Tytułu mistrzowskiego bronić będą zawodnicy „Start-u Wrocław”.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz