Przekaż 1,5%
Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku ruszył czas składania zeznań podatkowych. Od 2023 roku można przekazać 1,5% swojego podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.
Integracja i jej działania
Działania Integracji realizowane są przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundację Integracja, które posiadają status organizacji pożytku publicznego. Od ponad 28 lat działamy na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, walczymy o ich godne funkcjonowanie w społeczeństwie, a także edukujemy w temacie barier architektonicznych.
Nasze Centra Integracja zlokalizowane są w Warszawie, Gdyni i Zielonej Górze, a dzięki naszym środkom masowego przekazu dostarczamy wiele cennych i ważnych informacji. Bezpłatny magazyn „Integracja” dostarcza kompleksowej wiedzy z zakresu niepełnosprawności oraz przedstawia Czytelnikom bieżące sprawy i problemy środowiska, a portal www.niepelnosprawni.pl to największy i najbardziej popularny serwis informacyjny w Polsce, poruszający tematykę niepełnosprawności.
Przekaż 1,5 % swojego podatku na rzecz naszej organizacji:
- Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
KRS: 0000102130
- Fundacja Integracja
KRS: 0000144578
Co zrobić, by przekazać 1,5% podatku?
1. Oblicz podatek należny państwu, a następnie odlicz 1,5% od tego podatku. Wpisz tę informację do odpowiedniej rubryki w formularzu PIT (przy obliczeniu 1,5 % z podatku w formularzu PIT wpisujemy kwotę pomniejszoną, pomijając grosze).
2. Wyślij formularz PIT i czekaj na nadpłacone fundusze.
3. Naczelnik urzędu skarbowego przekaże wybranej przez Ciebie organizacji pożytku publicznego (OPP) 1,5% podatku należnego, który wynika ze złożonego przez Ciebie zeznania rocznego albo złożonej korekty tego zeznania.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Karta parkingowa. Czy przysługuje tylko kierowcom z niepełnosprawnością?
- Paralimpijczycy wspierają WOŚP! Teraz i Ty możesz zdobyć złoty medal igrzysk w Paryżu!
- Co może zmienić podpisanie protokołu fakultatywnego?
- 26 stycznia Ogólnopolski Dzień Transplantacji: Czy czeka nas przełom w transplantologii?
- Przewijamy Polskę. Oto lista miejsc, w których skorzystasz z komfortki, czyli przewijaka dla osoby dorosłej
Dodaj komentarz