Konferencja „Analiza regionalnych rynków pracy województwa pomorskiego - podsumowanie”
Dnia 26 listopada 2007 r. odbyła się w Gdyni konferencja prezentująca raport z badania mieszkańców i firm z woj. pomorskiego, dotyczący rynków pracy w tym województwie.
Raport został wykonany przez PBS DGA Sp. z o.o. w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu było zebranie aktualnych informacji o rynkach pracy w województwie pomorskim.
Aby to osiągnąć, postanowiono objąć badaniem zarówno osoby indywidualne, jak i przedstawicieli firm i instytucji.
16 % badanych stanowiły osoby niepełnosprawne. Badanie pokazało, że najliczniejszą grupę stanowią osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – 33,3%, nieznacznie mniej – 29,3% to osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności. Niemal co czwarta osoba niepełnosprawna - 22,8% - deklaruje znaczny stopień niepełnosprawności.
Zatrudnienie osób niepełnosprawnych w województwie pomorskim nie jest zbyt popularne. Zaledwie 3,4% firm zatrudnia osoby niepełnosprawne. Średnio w takiej firmie znalazły zatrudnienie 2,4 osoby, z czego 54,4% to kobiety.
Wśród 322 organizacji pozarządowych, które odpowiedziały na pytanie o zatrudnienie osób niepełnosprawnych, 48 zatrudnia takich pracowników (14,9%). Średnio na firmę przypada 5,7 osoby niepełnosprawnej, z czego 76,5% stanowią kobiety.
Opracowanie: Iwona Mianowska
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
-
W czym pomoże Rzecznik Finansowy? (Podcasty Integracji)
-
Zajrzyj na nową stronę internetową - www.komfortki.pl
-
Przewijamy Polskę. Oto lista miejsc, w których skorzystasz z komfortki, czyli pokoi pielęgnacyjnych do zmiany środków chłonnych
-
100 proc. dofinansowania do studiów podyplomowych "Sztuczna Inteligencja i Nowe Technologie" na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku
Co nowego
- MRPiPS: od 1 marca 2025 r. najniższa emerytura i renta wzrosną do 1878,91 zł
- Zajrzyj na nową stronę internetową - www.komfortki.pl
- Przewijamy Polskę. Oto lista miejsc, w których skorzystasz z komfortek, czyli pokoi pielęgnacyjnych do zmiany środków chłonnych
- Po Światowym Dniu Chorego – na jakie priorytety wskazują pacjenci i eksperci?
- Z życia opiekunki
Dodaj komentarz