Finał WOŚP już w niedzielę. Cel zbiórki? Płuca po pandemii
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat gra w Warszawie i dla Warszawy. I w tym roku w całym mieście spotkamy kwestujących na rzecz WOŚP wolontariuszy. Scena, miasteczko i główne studio powstaną na błoniach PGE Narodowego, gdzie również będzie można zobaczyć „Światełko do nieba”.
WOŚP gra dla Warszawy
Dotychczas Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała łącznie do każdego miejskiego szpitala w Warszawie sprzęt medyczny za blisko 24 mln zł. Trafił on m.in. do oddziałów neonatologicznych, noworodkowych i ginekologiczno-położniczych, w tym również do Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet. W dwóch miejskich placówkach, tj. w Centrum Medycznym „Żelazna” Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii (oddział wcześniaków i patologii noworodka) oraz Warszawskim Szpitalu Południowym (oddział neonatologii) oddziały noszą imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oddziały imienia Fundacji powstają w placówkach wyposażonych w sprzęt WOŚP, ale również zapewniają pacjentom ponadstandardową opiekę medyczną.
Sprzęt medyczny oznakowany charakterystycznym serduszkiem WOŚP znajduje się również na oddziałach pediatrycznych w miejskich szpitalach oraz w Warszawskim Centrum Opieki Medycznej „Kopernik”, gdzie leczone są wyłącznie dzieci i młodzież – tu wsparcie WOŚP obejmuje wyposażenie m.in. oddziałów: pediatrycznego, chirurgii i ortopedii dziecięcej, pracowni radiologicznej i diagnostyki obrazowej, zakładu endoskopii otolaryngologicznej i poradni medycyny szkolnej.
Orkiestra gra dla wszystkich, dlatego sprzęt WOŚP znajduje się również w oddziałach geriatrycznych miejskich szpitali, jak również na wyposażeniu stołecznych domów opieki medycznej dla seniorów. Urządzenia od WOŚP służą też pacjentom oddziałów chirurgicznych i interny oraz są wykorzystywane do ratowania zdrowia i życia w szpitalnych oddziałach ratunkowych w szpitalach Wolskim, Południowym, Bielańskim. W Szpitalu Czerniakowskim sprzęt Fundacji WOŚP służy pacjentom m.in. na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii, stomatologii, otolaryngologii i bloku operacyjnym.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz