Rusza program "Trener Pracy"
Zielona Góra otrzymała dofinansowanie na pilotażowy program, który ma na celu poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych upośledzonych umysłowo.
Dzięki trenerom pracy ludzie Ci staną przed szansą znalezienia zatrudnienia. Pomysł zaczerpnięty został z Wrocławia, gdzie taki program ruszył już pięć lat temu i odniósł sukces.
Zadaniem sześciu trenerów, jak mówi Krzysztof Woźniak z Urzędu Miasta: „będzie wyszukiwanie ofert pracy, zorganizowanie zatrudnienia swoim podopiecznym, a także wdrożenie ich do obowiązków zawodowych".
- Chcemy przełamać mit, że takie osoby nie mogą pracować, bo wiemy, że mogą i bardzo chcą być przydatne - mówi wiceprezydent miasta, Wioletta Haręźlak.
Na początek trenerzy pomogą około trzydziestu osobom z upośledzeniem umysłowym.
Dodatkowo realizacja programu pomoże władzom miasta zdiagnozować możliwości podjęcia pracy przez środowisko osób niepełnosprawnych umysłowo.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
-
W czym pomoże Rzecznik Finansowy? (Podcasty Integracji)
-
Zajrzyj na nową stronę internetową - www.komfortki.pl
-
Przewijamy Polskę. Oto lista miejsc, w których skorzystasz z komfortki, czyli pokoi pielęgnacyjnych do zmiany środków chłonnych
-
100 proc. dofinansowania do studiów podyplomowych "Sztuczna Inteligencja i Nowe Technologie" na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku
Co nowego
- MRPiPS: od 1 marca 2025 r. najniższa emerytura i renta wzrosną do 1878,91 zł
- Zajrzyj na nową stronę internetową - www.komfortki.pl
- Przewijamy Polskę. Oto lista miejsc, w których skorzystasz z komfortek, czyli pokoi pielęgnacyjnych do zmiany środków chłonnych
- Po Światowym Dniu Chorego – na jakie priorytety wskazują pacjenci i eksperci?
- Z życia opiekunki
Dodaj komentarz