Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy
Sąsiedzka wymiana roślin, meeting planszówkowy, spotkanie rękodzielników, warsztaty genealogiczne i bajkopisarskie, śniadanie międzypokoleniowe, speed friending – to tylko część z ponad stu dwudziestu wydarzeń w ramach tegorocznego Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego. Festiwal wpisuje się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej przypadającego na 29 kwietnia.
- Dialog i współpraca międzypokoleniowa jest możliwa, co widzimy na przykładzie działalności Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie – mówiła Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy – Dlatego zapraszam wszystkich na Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy. To 120 wydarzeń w całym mieście, które – mam nadzieję – przyciągną także uczestników, którzy do tej pory nie brali udziału w takich przedsięwzięciach. Będzie to także okazja do zapoznania się z ofertą lokalnych instytucji: dzielnicowych bibliotek i domów kultury – dodała wiceprezydentka.
W tym roku w warszawskich instytucjach, którym bliska jest idea integracji międzypokoleniowej, od 24 do 30 kwietnia odbędzie się ponad 120 wydarzeń skierowanych do osób z różnych grup wiekowych. Hasło tegorocznej edycji to „Każdy wiek może być złoty”.
W muzeach, domach kultury, bibliotekach oraz w Centrach Aktywności Międzypokoleniowej będą organizowane warsztaty, koncerty, spacery, spotkania i wykłady. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny.
Wydarzenia w całym mieście
- Bardzo się cieszę, że już po raz czwarty ogłaszamy Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy. Wydarzenia będą odbywać się w ponad 40 miejscach, gdzie będzie można uczestniczyć w różnych zajęciach np. dyskusjach, warsztatach i koncertach – mówiła Joanna Dolińska-Dobek, dyrektorka Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie. – Zaplanowaliśmy te wszystkie aktywności, bo chcemy działać przeciwko dyskryminacji ze względu na wiek i umożliwiać spotkania międzypokoleniowe – dodała dyrektorka Dolińska-Dobek.
W programie Tygodnia Międzypokoleniowego znalazło się wiele niecodziennych propozycji.
- W nowo otwartym CAM-ie na Białołęce odbędzie się wymiana książek, gier planszowych i puzzli, w bibliotece nr 65 zajęcia z tworzenia obrazów strukturalnych z użyciem gipsu, a także wymienialnia przepisów kulinarnych.
- W Muzeum Warszawy będzie można wziąć udział w warsztatach bajkopisarskich i graficznych.
- W CAM-ie Nowolipie zaplanowano międzypokoleniowy turniej darta, trening funkcji poznawczych oraz tzw. speed friending, który będzie okazją do poznania nowych osób.
Więcej informacji i pełny program wydarzeń znajduje się na stronie: cam.waw.pl.
Dialog międzypokoleniowy
Tydzień Międzypokoleniowy wpisuje się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej przypadającego na 29 kwietnia. Został ustanowiony w 2011 roku przez Komisję Europejską, żeby przypominać o tym, jak ważne jest łączenie pokoleń oraz wzajemna wymiana wiedzy, doświadczeń i poglądów między pokoleniami.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Spotkanie z redakcją i pisarką o 17.00 w Międzypokoleniowej
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
Dodaj komentarz