„Gdynia bez barier” już po raz 24
Barbara Hurko, Katarzyna Świeczkowska, My Story Gdynia Hotel – to laureaci tegorocznej edycji konkursu „Gdynia bez barier”. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 maja na Dużej Scenie Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej, medale i grafiki autorstwa Jana Rutki laureatom wręczyła prezydentka Gdyni Aleksandra Kosiorek.
- Najważniejsze to słuchać osób, których te bariery dotyczą. Osób z niepełnosprawnościami, ale także osób starszych z problemami z poruszaniem, wszystkich tych, którzy chcą być aktywni w mieście, a z jakichś powodów nie mogą i nam włodarzom miasta to mówią – mówiła nowa prezydentka miasta, Aleksandra Kosiorek - Czasami wystarczy słuchać po prostu ludzi i na te prośby i wnioski reagować. Tak to sobie wyobrażam, że w takim kierunku Gdynia będzie szła. Zresztą idzie już od 24 lat, bo to 24. gala, ale na pewno jeszcze wiele rzeczy przed nami do zrobienia –podkreśliła prezydentka.
Laureaci
Gdynia od lat konsekwentnie realizuje politykę społeczną mającą na celu pełne i aktywne uczestnictwo osób z niepełnosprawnościami w życiu miasta. Niezwykle ważną inicjatywą jest też cykliczny konkurs „Gdynia bez barier”, którego celem jest wyróżnienie wszystkich instytucji, organizacji i osób prywatnych pomagających przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami.
W tym roku laureatami konkursu „Gdynia bez barier” zostali:
- Barbara Hurko – za stworzenie rodziny pełnej miłości dla każdego dziecka. Bo rodzina, to miejsce gdzie zaczyna i nie kończy się miłość.
- Katarzyna Świeczkowska – za wyznaczanie nowych standardów wskazujących drogę do edukacji włączającej, inkluzji i niezależnego życia.
- My Story Gdynia Hotel – za stworzenie gościnnego miejsca na mapie Gdyni, gdzie każdy może poczuć się jak w domu i stworzyć swoją własną historię.
Lista laureatów poprzednich edycji konkursu „Gdynia bez barier” znajduje się na stronie gdynia.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz