Treningi Umiejętności Społecznych i warsztaty teatralne w Centrum Integracja Gdynia
W roku 2024 w Centrum Integracja Gdynia ruszył projekt MOST. Działania projektowe wymyślono tak, aby wspierały uczestników projektów aktywizacji zawodowej w pozyskaniu lub podszlifowaniu umiejętności „miękkich” – budowania relacji, asertywności, komunikacji. Uczestnicy projektu, osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, mają do wyboru szereg form wsparcia, które pomogą im przygotować się do startu na rynek pracy.
Moc, Odwaga, Start, Trening
Osobom z niepełnosprawnością, które wiele lat pozostawały poza rynkiem pracy często brakuje „luzu” w kompetencjach społecznych, relacjach z innymi ludźmi, prezentowania swoich mocnych stron. Działania z obszaru psychospołecznego, w serdecznej i dobrej atmosferze, pomagają przezwyciężać trudności. Bycie w grupie osób jakoś do nas podobnych, skupionych na podobnych celach, otwiera i pozwala na przełamanie wewnętrznych blokad, mówi koordynatorka projektu „Most”.
MOST to symboliczna kładka nad przepaścią i skrót od słów Moc, Odwaga, Start, Trening. W ramach projektu oferujemy treningi umiejętności społecznych, psychologiczną grupę wsparcia, indywidualne doradztwo w zakresie umiejętności psychospołecznych, Job coaching, grupę teatralną, wsparcie otoczenia OzN w obszarze socjalno-prawnym.
Siła w społeczności
Zdecydowanie ulubiona forma działania uczestników to zajęcia teatralne, nad którymi opiekę artystyczną sprawuje Rafał Ostrowski, aktor gdyńskiego Teatru Muzycznego. Uczestnicy warsztatu mają szansę, w atmosferze dobrej zabawy, poćwiczyć autoprezentację, przełamać tremę, ale też odkryć własną kreatywność i niepowtarzalność. Docenić siebie i swój potencjał, odbić się w oczach innych ludzi i poczuć ważną częścią społeczności.
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie dorosłych mieszkańców Gdyni, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.
Kontakt i rekrutacja pod numerem 570 066 406.
Projekt „MOST” jest współfinansowany ze środków Miasta Gdynia i Gdyńskiego Centrum Zdrowia.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz