Lodołamacze 2024. Pracodawca odpowiedzialny społecznie zmienia świat na lepsze
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 19 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze.
Wystartowała 19 edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze 2024
Kampania na rzecz osób z niepełnosprawnościami Lodołamacze propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w życiu codziennym. Istotą Kampanii Lodołamacze jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zachęcaniem osób z niepełnosprawnościami, włączaniem osób z niepełnosprawnościami i tworzeniem możliwości na pełne uczestnictwo w życiu publicznym, zachęcanie do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami oraz wyzwań, które już zostały podjęte.
Pragniemy żeby idea przyświecająca konkursowi była inspiracją także tych przedsiębiorców, którzy z problematyką zatrudniania osób z niepełnoprawnościami, jeszcze się nie zetknęli jako zachęta do podjęcia ryzyka i zauważenia, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.
Konkurs przez wszystkie lata pozwolił nam na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji. Stał się marką, a statuetka Lodołamacza to prestiż i potwierdzenie społecznego zaangażowania i szczególnej wrażliwości. O tym, jak ważny to konkurs świadczą setki zgłoszeń do kolejnych edycji.
Lodołamacze to kampania społeczna, która skupia na sobie także coraz większą uwagę mediów. Podczas trwania poprzedniej edycji Konkursu, relacje i reportaże dotyczące jego przebiegu i idei, pojawiały się we wszystkich największych mediach drukowanych, na antenie radia, telewizji i serwisach internetowych zarówno tych ogólnopolskich, jak i lokalnych. W ten sposób opinia publiczna miała z jednej strony szanse dowiedzenia się o szczegółach dotyczących przebiegu Konkursu, jego laureatach, z drugiej zaś zapoznania się z jego patronami i sponsorami.
Lodołamacze - Co ich wyróżnia?
Doświadczenie, fachowość, tradycja, sukces, ale przede wszystkim społeczna świadomość, która przekłada się na zaangażowanie osób niepełnosprawnych.
Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwe Społecznie" ma na celu przełamanie barier w zakresie możliwości osób z niepełnosprawnościami, ich aktywizacji, daje możliwość samodzielnego życia i spełniania ambicji.
Przystąpienie do konkursu będzie nie tylko wyróżnikiem odpowiedzi i solidarności społecznej, ale także dojrzałej polityki personalnej związanej z troską o drugiego człowieka, która jest jedną z najważniejszych wartości.
Od 8 maja do 15 sierpnia można się zgłaszać do konkursu „Lodołamacze 2024" w następujących kategoriach:
- Zatrudnienie Chronione
- Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
- Otwarty Rynek Pracy
- Instytucja
- Przyjazna Przestrzeń/ Dostępność Cyfrowa
- Firma Zdrowa
- Dziennikarz bez Barier
- Biznes Odpowiedzialny Społecznie- Zrównoważony Rozwój Biznesu (CSR/ESG)
Konkurs został podzielony na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny – w których finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2024.
Statuetki przyznane będą w 8 kategoriach , na laureatach zwykłej 19 edycji Konkursu, Kapituły mają prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień w dwóch kategoriach specjalnych „ Superlodołamacz " i „ Lodołamacz Specjalny ".
Prestiżowa nagroda Lodołamacza 2024 wręczona zostanie na uroczystej Gali, która odbędzie się 17 października 2024 w Zamku Królewskim w Warszawie.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.lodolamacze.info.pl
Przesyłanie zgłoszeń do Konkursu będzie możliwe do 15 sierpnia.
Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie www.lodolamacze.info.pl
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji