Targi Innowacje w Dostępności po raz drugi we Wrocławiu
29 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się II edycja Targów Innowacje w Dostępności. To wydarzenie jest skierowane do osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, ze specjalnymi potrzebami oraz tych, którzy na co dzień je wspierają. Dedykowane jest także NGO, przedsiębiorstwom, środowisku akademickiemu i innym organizacjom związanym z tematyką dostępności.
W trakcie targów będzie można zapoznać się z różnego typu rozwiązaniami wspierającymi dostępność w życiu codziennym. Będą one okazją do obejrzenia sprzętów wspierających osoby z dysfunkcjami wzorku, słuchu i ruchu. Będzie można zobaczyć rozwiązania w kategoriach m.in. architektonicznej, cyfrowej, komunikacyjno-informacyjnej, edukacyjnej, środowiska pracy oraz finansowej.
- Targi to też szansa na nawiązanie relacji biznesowych i określenie praktycznego zapotrzebowania na innowacje dla producentów i środowiska akademickiego w kategoriach dostępności. Po pierwszej edycji targów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, rozszerzyliśmy strefy wystawiennicze. W tym roku będzie ich aż cztery. „Dla każdego coś potrzebnego” to hasło tej edycji ponieważ różnorodność w dostępności jest potrzebna nam wszystkim. Przyjdź i sprawdź, z jakich rozwiązań możesz skorzystać! – dodaje Małgorzata Dynowska, Pełnomocnik Zarządu WPT ds. Integracji.
Gdzie i kiedy?
Organizatorem targów jest Wrocławski Park Technologiczny, który od lat, m.in. poprzez utworzenie Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA, wspiera tworzenie świata bez barier.
Targi odbędą się 29.08.2024 r. w siedzibie WPT – przy ul. Duńskiej 9 we Wrocławiu (budynek DELTA). Uroczyste rozpoczęcie targów zaplanowane jest na 10:00 a rejestracja rozpoczyna się o 9:30. Wydarzenie potrwa do 14:00.
Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja na stronie internetowej WPT.
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji