Naga prawda o paraolimpijczykach
Sport to przede wszystkim piękno i harmonia. Nic więc dziwnego, że zdobywcy medali olimpijskich w przerwach pomiędzy zawodami i treningami bardzo chętnie pozują do zdjęć. Dotyczy to nie tylko osób sprawnych – w sesji fotograficznej wystąpili bowiem również polscy paraolimpijczycy, a jej efekty możemy podziwiać w wydanym właśnie kalendarzu na rok 2015.
- Portrety w kalendarzu pokazują pięknych, silnych, atletycznych ludzi. Dlaczego nie mielibyśmy ich oglądać w telewizji? Przecież to idealni kandydaci na ambasadorów marek, którzy świetnie sprawdziliby się w kampaniach reklamowych – mówi Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, której zdjęcie przedstawiono na lutowej karcie kalendarza.
Piękno i świadomość
„Paraolimpijczycy”, bo tak właśnie nazywa się ten kalendarz, mają – wedle zamysłów jego twórców – pokazać nie tylko piękno i wdzięk sportowców z niepełnosprawnością, ale też zwiększyć świadomość Polaków w zakresie problemów parasportu: brak transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w telewizji publicznej oraz znikome zainteresowanie sponsorów.
Kalendarz został wydrukowany w nakładzie 300 egz., z czego 250 trafi do przedstawicieli władz państwowych, świata mediów i zarządów największych przedsiębiorstw. 50 egz. można kupić w serwisie Charytatywni Allegro (www.charytatywni.allegro.pl/paraolimpijczycy) w dwóch opcjach: „kup teraz” w cenie 200 zł lub na licytacji.
Galeria sław
- Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na szkolenie sportowców niepełnosprawnych, które realizuje Fundacja Bażantowo. Oprócz aukcji wydaniu kalendarza towarzyszy wystawa, którą w grudniu można oglądać w Bażantowo Sport w Katowicach – informuje Bartłomiej Wnuk z Wnuk Consulting, koordynator projektu „Paraolimpijczycy”.
W kalendarzu wystąpili: Katarzyna Rogowiec – biegaczka narciarska (styczeń), Karolina Hamer – pływaczka (luty), Tomasz Hamerlak – maratończyk na wózku (marzec), Małgorzata Asajewicz – pływaczka (kwiecień), Łukasz Wietecki – triatlonista (maj), Tomasz Rosik – pływak (czerwiec), Daria Bielska – rugbystka (lipiec), Mirosław Madzia – dyskobol (sierpień), Anna Omielan – pływaczka (wrzesień), Patrycja Haręza – szermierka (październik), Maciej Krężel – narciarz alpejski (listopad) i Janusz Rokicki – kulomiot (grudzień).
Komentarze
-
kalendarz
05.12.2014, 22:29Skoro panie są rozebrane to dlaczego panowie prezentują się spodenkach/spodniach? Irytująca jest ta ogólna tendencja do rozbierania się wszystkich przy byle okazji Co to Pirelli czy Playboy? Czy ci sportowcy tak się pokazują na zawodach? Oczami wyobraźni widzę kalendarze z roznegliżowanymi członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich, rybaków, urzędników państwowych przy biurkach, seniorów w DPS-ach. Idea paraolimpiady pretekstem do "szczucia cycem".odpowiedz na komentarz -
kalendarz
05.12.2014, 08:46Cena wysoka,a szkoda.Mogłaby pewna pula być w zwykłej sprzedaży ,w przystępnej cenie,a tak znowu sami niepełnosprawni oddalają sie od braku podziałów.odpowiedz na komentarz -
paraolimpijczycy :)
05.12.2014, 08:41Piękne pozostanie piękne o ile się je dostrzega.Świat zwariował i nie dostrzega prawdziwego piękna,wartości,Ludzi-chyba,że może na tym zarobić lub sobie poplotkować.Smutne.Paraolimpijczycy budzą szacunek,ale przez nasze stereotypy wciąż im umniejszamy.Polacy niestety są trudnym narodem.Pokutuje w nas wiele streotypów,jesteśmy zbyt często hipokrytami,ślepymi ,nadętymi bubkami.Nikomu to nie służy,ale i tak nie chcemy się zmieniaćodpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz