Likwidacja barier w internecie
W ciągu ostatnich czterech lat sprawdziliśmy ponad 500 serwisów WWW firm i instytucji publicznych pod kątem ich dostępności dla osób z niepełnosprawnością. Ponad 300 z nich otrzymało od nas pełne wsparcie przy wdrażaniu rozwiązań zapewniających dostępność. Walczymy o to, aby internet był przestrzenią pozbawioną barier. Jak żadne inne medium daje on szansę osobom z niepełnosprawnościami na samodzielne i niezależne życie.
Niestety, nie wszystkie serwisy internetowe są dostosowane. Problem ten dotyczy również większości serwisów instytucji publicznych w Polsce.
Na szczęście wirtualny świat zaczyna zmieniać się na lepsze. Od 2012 r. funkcjonuje w Polsce prawo, które nakłada na wszystkie urzędy i instytucje obowiązek dostosowania serwisów WWW. Coraz więcej firm komercyjnych dostrzega, że z uniwersalnej dostępności ich serwisów korzystają wszyscy użytkownicy, a nie tylko osoby z niepełnosprawnościami. Tym samym coraz więcej instytucji i firm zaczyna zabiegać o dostępność swoich produktów i usług prezentowanych w internecie. Uczestniczymy w wielu tego typu procesach.
Chcesz dowiedzieć się, na czym polega dostępność cyfrowa? Pobierz i przeczytaj nasz bezpłatny podręcznik Dostępność serwisów internetowych i dowiedz sie więcej o projekcie dostepnestrony.pl.
Audyty i doradztwo
Oferujemy usługi audytu dostępności serwisu internetowego oraz doradztwo wspierające wdrożenie dostępności. Ich celem jest zapewnienie możliwości i swobody w obsłudze serwisu WWW przez jak największą liczbę użytkowników, bez względu na niepełnosprawność, wiek, oprogramowanie czy sprzęt, którego używają. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu dostępności i tworzeniu serwisów WWW. Na co dzień współpracujemy także z testerami z różnymi niepełnosprawnościami. Wiedza i doświadczenie tych osób pozwala nam zapewniać usługi i tworzyć produkty na najwyższym i dostępnym poziomie.
Dowiedz się wiecej o audytach serwisów internetowych na www.integracja.org
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz