Dowiedz się więcej o udogodnieniach w pracy
30 stycznia 2015 roku w gdańskim Hotelu Amber odbędzie się konferencja pt. „Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach”. Wciąż jest możliwość wzięcia w niej udziału!
Rodzaj i stopień niepełnosprawności znacząco wpływa na sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Niektóre osoby wymagają szczególnego podejścia w dostosowaniu zarówno własnych stanowisk pracy, ale także całych pomieszczeń i budynków. Cały proces kojarzy się przede wszystkim z kosztownymi przebudowami architektonicznymi - często z tego powodu pracodawcy odrzucają możliwość zatrudnienia osób ze schorzeniami wzroku, schorzeniami psychicznymi, upośledzeniem narządu słuchu czy z niepełnosprawnością intelektualną.
Celem zarówno wydarzenia, jak i projektu jest poszerzenie wiedzy grup zainteresowanych oraz zawodowo związanych z problematyką dostępności środowiska pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach m.in. lekarzy medycyny pracy, służb kontrolnych, architektów, pracodawców, przedstawicieli organizacji pozarządowych. Na bezpłatną konferencję mogą się także zgłosić same zainteresowane osoby z niepełnosprawnością – budynek jest dostosowany do wszystkich potrzeb. Przebieg spotkania będzie tłumaczony na język migowy.
Jak wziąć udział?
Podczas konferencji zaprezentowane zostaną kluczowe wyniki projektu, w tym dwie publikacje o tematyce dostępności środowiska pracy do osób niepełnosprawnych.
Aby zgłosić swój udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.pfron.org.pl w zakładce Programy Unii Europejskiej. Zgłoszenia należy wysyłać do 23 stycznia 2015 roku na e-mail: ramowe_wytyczne@pfron.org.pl. W razie pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem e-maila bądź telefonicznie na numer 22 505 57 53. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej www.ramowewytyczne.pl.
Projekt systemowy „Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz