Wyślij swój film na festiwal „Integracja Ty i Ja”
Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” odbędzie się po raz 5. w Koszalinie w dniach 10-13 września. Rozpoczęła się selekcja filmów do konkursu. W tym roku po raz pierwszy ocenie zostaną poddane produkcje amatorskie zrealizowane przez osoby niepełnosprawne.
Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” jest międzynarodowym przeglądem obrazów dokumentalnych i fabularnych poświęconych osobom niepełnosprawnym. Prezentuje dorobek artystyczny osób niepełnosprawnych, a także filmy o ich życiu.
W tym roku jury festiwalu nagrodzi najlepsze produkcje w kategoriach: film fabularny, film dokumentalny, film amatorski tworzony przez osoby niepełnosprawne, spot telewizyjny oraz plakat kampanii społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych.
Każdego roku festiwal ma inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja koncentrować się będzie wokół możliwości, jakie niesie ze sobą wykorzystanie nowoczesnych nośników reklamowych przez twórców i organizatorów kampanii społecznych na rzecz osób niepełnosprawnych. Widzowie obejrzą zrealizowane w Polsce i zagranicą spoty reklamowe oraz filmy wspierające kampanie. Projekcjom będzie towarzyszyć seminarium nt. „Reklama na rzecz osób niepełnosprawnych”. Wezmą w nim udział przedstawiciele mediów, agencji reklamowych i twórcy prezentowanych reklam.
Kolejną tegoroczną nowością jest kategoria konkursowa „filmy amatorskie”. Osoby niepełnosprawne mogą do niej zgłaszać swoje produkcje zrealizowane dowolną techniką. Najbardziej zależy organizatorom na autentyczności i samodzielnej pracy nad filmem.
Regulamin i karty zgłoszeniowe (filmy: amatorskie, dokumentalne i fabularne) można pobrać ze strony festiwalu www.integracjatyija.pl
Festiwal organizuje Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne przy wsparciu PFRON i Urzędu Miasta Koszalin.
Bliższych informacji udziela Dariusz Pawlikowski, szef
programowy V EFF „Integracja Ty i Ja” tel. 606 35 11 44.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz