Piłka nożna dla osób po amputacjach
Stowarzyszenie „Amp Futbol” które powstało w 2012 roku, zajmuje się organizacją i promocją ampfutbolu - piłki nożnej dla osób po amputacjach w Polsce. W ciągu trzyletniej działalności Stowarzyszenie skutecznie wprowadziło ten niesamowity sport do Polski i umożliwiło grę w piłkę nożną kilkudziesięciu osobom po amputacjach i z innymi wadami kończyn.
Ampfutbolowa reprezentacja Polski, powołana do życia w marcu 2012 roku, w ciągu niespełna dwóch lat rozegrała już 38 meczów, w których zdobyła 82 gole, a w zakończonych w grudniu 2014 r. Mistrzostwach Świata w Meksyku zajęła sensacyjne czwarte miejsce, przegrywając minimalnie w meczu o trzecie miejsce ze światowym potentatem - Turcją.
Stowarzyszenie „Amp Futbol” do końca 2014 r. zorganizowało 37 zgrupowań piłkarskich dla osób po amputacjach z całej Polski, jak również liczne mecze pokazowe promujące dyscyplinę (m.in. na Stadionie Narodowym, na Krakowskim Rynku oraz w trakcie meczów ligowych Legii Warszawa i Wisły Płock) oraz przede wszystkim trzy edycje międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup, w których wzięło udział ponad 150 piłkarzy z 9 krajów. Mecze tego turnieju transmitowane były na żywo na portalu TVP SPORT.
Organizacja aktywnie współpracuje między innymi z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Fundacją Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, Fundacją „Piłka jest Piękna”, Fundacją „Polska do Przodu”, portalem Niepelnosprawni.pl, Playarena.pl i Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”.
Reprezentację Polski w Amp Futbolu w różny sposób wspierają obecni i byli reprezentanci Polski: Jakub Rzeźniczak, Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski, Dariusz Dziekanowski, Tomasz Rząsa, Robert Lewandowski i inni.
Stowarzyszenie promuje Amp Futbol również poprzez media. Materiały o ampfutbolowej reprezentacji Polski ukazały się między innymi w „Faktach” TVN, „Wydarzeniach”, „Wiadomościach” TVP, „Panoramie”, „Tomasz Lis na żywo”, „Kawa czy Herbata”, „Pytanie na Śniadanie” oraz w wielu innych programach w TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, TVN24, Polsat, Polsat News, Canal+, TVP Warszawa, TVP Kraków, TVP Szczecin i TVP Lublin oraz wielu tytułach prasowych, stacjach radiowych i portalach internetowych.
Dyscyplina w Polsce cały czas się rozwija, dlatego też stale poszukiwani są nowi zawodnicy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w ampfutbolu. Grać może każdy po jednostronnej amputacji, lub mający inną wadę jednej kończyny. Wiek, płeć, miejsce zamieszkania i umiejętności piłkarskie nie mają znaczenia. Każdy może zgłosić chęć gry wysyłając maila na adres office@ampfutbol.pl lub dzwoniąc pod numer +48 533 982 629.
Więcej informacji na stronie www.ampfutbol.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz