Jak przeciwdziałać zdarzeniom suicydalnym wśród młodych ludzi - warsztaty m.in. dla kadry pedagogicznej gdańskich szkół
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów - osoby pracujące w szkołach i innych placówkach dla dzieci i młodzieży - na bezpłatne, specjalistyczne warsztaty. Ich głównym tematem jest zapobieganie zdarzeniom suicydalnym wśród młodych ludzi.
Specjalistyczne, szkoleniowe zajęcia mają na celu przede wszystkim podniesienie świadomości uczestniczek, uczestników o problemach oraz zachowaniach autodestrukcyjnych dzieci i młodzieży. Chodzi o to, by przybliżyć problem i wskazać m.in. kadrze pedagogicznej gdańskich szkół, jak skutecznie wspierać osoby w kryzysie. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak pomagać młodym ludziom przeżywającym np. emocjonalne napięcia, depresję. Nabędą również praktyczne umiejętności interwencji i współpracy z odpowiednimi instytucjami, służbami udzielającymi pomocy dzieciom, młodzieży w kryzysie.
Wspólnie wspieramy najmłodszych mieszkańców Gdańska
Zajęcia poprowadzą psycholożki: Aleksandra Lehmann oraz Małgorzata Kolanowska z Ośrodka Interwencji Kryzysowej gdańskiego MOPR.
Odbędą się one we wrześniu (I grupa, dwa spotkania) oraz w październiku 2024 r. (II grupa, dwa spotkania), w sali Centrum Pracy Socjalnej 2 przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie.
Specjalistki zapraszają na zajęcia:
- w środy: 18 oraz 25 września br., w godz. od 17.00 do 20.00. Obowiązują zapisy na spotkania – do 13 września br., pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę);
- w środy: 9 oraz 16 października br., w godz. od 17.00 do 20.00. Obowiązują zapisy na spotkania – do 4 października br., pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę).
Polecamy
Co nowego
- Inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Podanie ma znaczenie”
- Karta parkingowa. Czy przysługuje tylko kierowcom z niepełnosprawnością?
- Paralimpijczycy wspierają WOŚP! Teraz i Ty możesz zdobyć złoty medal igrzysk w Paryżu!
- Przewijamy Polskę. Oto lista miejsc, w których skorzystasz z komfortki, czyli przewijaka dla osoby dorosłej
- Co może zmienić podpisanie protokołu fakultatywnego?