Wyniki konkursu literackiego „Z komfortką w tle”
Podajemy wyniki konkursu literackiego „Z komfortką w tle”. Jury w składzie: prof. Anna Nasiłowska z Instytutu Badań Literackich PAN, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Agnieszka Trzeszkowska-Bereza, współzałożycielka i prezes Wydawnictwa Mięta, wydawczyni i wykładowczyni akademicka, Jacek Hołub, pisarz i dziennikarz, oraz Agnieszka Sprycha, reprezentująca Integrację, wydawczyni i sekretarz magazynu „Integracja”, oceniło 27 utworów, przyznając im punkty za pomysł, język i walory literackie. Jury jednogłośnie uznało za najlepsze 3 utwory ex aequo, których autorzy otrzymają równorzędne honoraria po 400 zł brutto. Utwory będą opublikowane w najbliższym wydaniu magazynu „Integracja” nr 4/2024 i na portalu Niepelnosprawni.pl.
Zwycięskie prace noszą tytuły: „Tentegonojakby”, „Diatryba” i „Proza codzienności”. Z autorami skontaktujemy się indywidualnie, a ich nazwiska pojawią się wraz z publikacjami. Serdecznie gratulujemy, będąc pod wrażeniem walorów artystycznych każdego z tekstów.
Oto zwycięzcy!
Jury przyznało także 6 wyróżnień. Otrzymuję je autorzy utworów zatytułowanych: „ Inna”, „Komfort Ka”, „Z komfortką w tle”, „Komfortka: oaza na dworcu kolejowym”, „To był czwartek. Padał deszcz. Wyszłam”, „Pewnego listopadowego dnia…”.
Wyróżnionych autorów nasze redakcje uhonorują publikacją ich utworów na łamach „Integracji” (w kolejnych numerach magazynu) i na portalu Niepelnosprawni.pl. Wszyscy otrzymają mejlowe powiadomienia i gratulacje.
Na konkurs napłynęły również 4 utwory, których autorów wykluczył Regulamin, gdyż są związani z Organizatorem jako współpracownicy. Jury oceniło jednak ich teksty, podkreślając wysokie walory artystyczne. Czytelnicy „Integracji” i portalu Niepelnosprawni.pl poznają je także na naszych łamach – po opublikowaniu wszystkich tekstów nagrodzonych i wyróżnionych.
Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i tym samym promowanie Akcji społecznej „Przewijamy Polskę” oraz idei powstawania komfortek.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz