W Izabelinie zagrają Nika&Simon. Koncert będzie tłumaczony na PJM
Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na koncert dostępny dla wszystkich wielbicieli muzyki. 13 września, o godz. 18:30 w Centrum Kultury Izabelin zagrają Nika & Simon, czyli Nika Grann i Szymon Fabisiak z gościnnym udziałem Damiana Pietrasika.
Nika & Simon zaprezentują repertuar utrzymany w stylistyce nawiązującej do fascynacji latami sześćdziesiątymi. Wykonają również utwory współczesne m.in.: “Dzieci Kwiaty”, z którym Nika zaprezentowała się podczas festiwalu 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Koncert będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu i ruchu. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i bez niepełnosprawności.
Przygotujcie się na niezapomniany wieczór pełen pięknych, muzycznych emocji!
DOSTĘPNOŚĆ:
-
audiodeskrypcja na żywo;
-
asysta na miejscu wydarzenia – prosimy zgłosić potrzebę asysty mailowo na adres: michalina@kulturabezbarier.org lub tel. / SMS pod numerem: 793 996 475;
-
tłumaczenie piosenek na polski język migowy;
-
pętla indukcyjna;
-
napisy polskie na żywo;
-
dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchu.
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Data:13 września, godz. 18:30-20:00
Czas trwania: 1,5 godz.
Miejsce: Centrum Kultury Izabelin, ul. Jana Matejki 21, Izabelin C 05-080
Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz:
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/8tWJOzY4B
O ARTYSTACH:
Nika Grann wychowała się w rodzinie o muzycznych korzeniach. Jej ojciec, Waldemar Kuleczka, swoją karierę rozpoczynał już w latach 80. jako basista w zespole Beatrice, a potem w Papa Dance, Personie, Oddziale Zamkniętym.
To rodzice zarazili córkę muzyką The Beatles, The Doors, Led Zeppelin, The Carpenters, Hendrix'a, Krzysztofa Klenczona, Ady Rusowicz, Basi Trzetrzelewskiej i wielu innych artystów, którzy mieli wpływ na kształtowanie gustu muzycznego Niki.
Już w szkole podstawowej trafiła do zespołu Burczybasy, z którym stawiała pierwsze kroki na scenach muzycznych filharmonii i domów kultury.
W 2006 roku Nika rozpoczyna krótką współpracę muzyczną z Konstantym Joriadisem, ( Human, Lady Pank, Maanam), co było dla niej ogromnym wyzwaniem i ważnym doświadczeniem w rozwoju i budowaniu muzycznej tożsamości. Zrozumiała wtedy, że chce tworzyć w stylu, którym nasiąkła w dzieciństwie - stylu hipisowskim, bluesowym i rockowym.
Od 2017 roku współpracuje muzycznie z pianistą, a prywatnie mężem, Damianem Pietrasikiem, z którym stworzyła już kilkadziesiąt utworów.
W 2019 r. ukazał się pierwszy singiel i teledysk artystki, pt: "Mijamy się", który rozpoczął pracę nad płytą długogrającą.Pół roku później, w marcu, premierę miał utwór "Nadzy". Piosenka jest poświęcona polskim himalaistom Maciejowi Berbece i Tomaszowi Kowalskiemu, którzy po zdobyciu szczytu Broad Peak nie powrócili z wyprawy.
Teledysk do tego utworu powstał z prywatnych, filmowych materiałów z wyprawy na szczyt. W lipcu 2020 r. Nika wydała trzeci singiel, "Dzieci Kwiaty",
z którym zakwalifikowała się do tzw. złotej dziesiątki - finału konkursu "Debiuty" podczas 57 KFPP w Opolu, co było spełnieniem jej marzeń z dzieciństwa.
W 2022 r. rozpoczęła współpracę z Szymonem Fabisiakiem, wokalistą zespołu Carol Markovsky, którego poznała na warszawskim Muranowie, gdzie byli muzycznymi sąsiadami! Ta zabawna historia przekształciła się w przyjaźń i wspólne muzykowanie, czego efekt można było usłyszeć na kilku duetowych koncertach i nagraniu live utworu The Beatles "Hello, Goodbye" i Jefferson Airplane "Somebody To Love".
Szymon Fabisiak jest wokalistą zespołu Carol Markovsky, z którym występuje od 2014 roku. Jako absolwent Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, łączy swoje zainteresowania literaturą z tworzeniem tekstów piosenek, czerpiąc inspiracje m.in. z epoki romantyzmu.
Zespół regularnie koncertuje w Fabryce Norblina w Warszawie i na swoim koncie ma międzynarodowe występy, m.in. w Kanadzie. 20 sierpnia 2024 roku grupa wystąpi na festiwalu Top Of The Top w Sopocie, gdzie Szymon Fabisiak będzie walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika.
Damian Pietrasik - pianista i kompozytor i sportowiec. Ukończył szkołę muzyczną im. Edwina Kowalika w Laskach w klasie fortepianu. W 2007 i 2008 r. wziął udział w koncertach organizowanych przez Rotary Club Warszawa Żoliborz, gdzie zagrał na cztery ręce z Leszkiem Możdżerem, a później zespołem Anny Marii Jopek.
W 2009 r. wystąpił z autorskim, solowym programem w Filharmonii Narodowej i Teatrze Polskim w Warszawie. Od 2008 r. kształcił się pod okiem jazzowych pedagogów - Marcina Lutrosińskiego i Mariusza Gęgotka. Uczestnik wielu europejskich festiwali m.in.: „A To Jazz Festival” w Sofii, gdzie zagrał wśród takich artystów jak Branford Marsalis, Kurt Elling, czy Nik West; Siena Jazz Festival; Jazz Secret w Belgii etc.
W latach 2010-2024 współpracował z wieloma artystami: Bartem Sosnowskim, Edytą Górniak, Niką Grann, Alexandrą Strunin, Polą Rise, czy francuskim zespołem Avenue, z którymi występował na Opener Festival.
W 2021 roku nagrał swój długogrający album „River” z tak wybitnymi muzykami jak Milo Kurtis, Wojciech Konikiewicz, Marcin Kajper, czy Amalia "Umeda" Obrębowska.
Na przełomie 2023/2024 r., wraz z Niką Grann, zawiązał zespół Riverose, w którym realizują swoje fascynacje muzyczne z lat 60., 70. i 90. w indie-rockowym stylu.
Skomponował muzykę do licznych produkcji filmowych: "Samca Alfa", filmu "Wiara 44", "Zawisnąć w Powietrzu". W latach 2002-2010 był członkiem polskiej kadry narodowej w pływaniu.
O PROJEKCIE MUZYKA BEZ BARIER: ROCK’AD’ROLL
Koncert duetu "Nika & Simon" to część projektu Rock’AD’Roll, którego celem jest otwarcie świata muzyki na potrzeby osób niewidomych i g/Głuchych. Osobom niewidomym i niedowidzącym udostępniamy wizualne kody muzyki poprzez audiodeskrypcję teledysków i okładek płyt. Dla osób g/Głuchych organizujemy koncerty i przekłady tekstów utworów muzycznych na polski język migowy.
Na projekt składają się:
-
serwis internetowy: https://rockadroll.pl z audiodeskrypcjami okładek płyt;
-
organizacja koncertów tłumaczonych na polski język migowy;
-
odsłuchy muzyczne;
-
podcasty o dostępnej muzyce.
Organizator wydarzenia: Fundacja Kultury bez Barier;
Partnerzy: Centrum Kultury Izabelin;
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Krótkie podsumowanie 2024 roku na portalu
- Jaka pomoc z PFRON w 2025 roku? Znamy szczegóły programu „Aktywny samorząd”
- Będą wyższe dofinansowania do wynagrodzeń. Kiedy trafią do pracodawców?
- Srebrna gospodarka. Wszystko zaczyna się od małych zmian
- Na stronie ZUS już dostępny jest wniosek o dodatek dopełniający do renty socjalnej. Kto musi go składać?
Dodaj komentarz