(Nie)widoczność Potrzeb – ale nie możecie, czy nie chcecie zobaczyć?
Jak wykluczenie w gabinetach lekarskich wpływa na zdrowie psychiczne? Czy lekarz właściwie ma prawo do kryzysu? Czego NIE usłyszy rodzic po diagnozie dziecka? O tym wszystkim i wielu innych kwestiach, będzie można usłyszeć już w dniach 10-11 października w czasie III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo- Szkoleniowej „Dostępna Ginekologia- (Nie)widoczność potrzeb”.
Dyskusja jest motorem zmiany, więc zabierz głos!
Konferencja Dostępna Ginekologia powstała, aby promować dostępność usług ginekologicznych dla kobiet/osób z niepełnosprawnościami. W tym roku już po raz trzeci zapraszamy do Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Konferencja jest bezpłatna, a zapisy są prowadzone przez formularz na stronie: https://forms.gle/iVHQyX76GjCHro8v8.
Na dostepnaginekologia.pl znajdują się także informacje o dostępności, wskazówki dojazdowe, szczegółowy harmonogram oraz pakiet niezbędnych informacji na temat wydarzenia.
Konferencja jest częścią projektu „Dostępna Ginekologia”, która pozwala na szerzenie wiedzy poza naszą „bańkę” informacyjną i daje nadzieję na zmiany – na dostrzeżenie tego, co niewidoczne. W tym roku wydarzenie jest dwudniowe, wzbogacone o dzień szkoleniowy, podczas którego Fundacja Kulawa Warszawa wraz z organizacjami współpracującymi proponują trzy sesje szkoleniowe skupiające się na potrzebach różnych grup związanych z systemem ochrony zdrowia.
Po prostu nas dostrzeżcie – wszystkich zepchniętych na margines dyskusji
Skąd w ogóle wzięła się idea pracy nad dostępnością usług ginekologicznych? Jak wiele działań społecznych – zrodziła się z bezsilności, złości i poczucia niesprawiedliwości. Wyszukiwarka odnosi się do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, jednak konferencja jako coroczne wydarzenie, jest rozszerzeniem tej dyskusji. W zeszłym roku rozmawialiśmy o ginekologii i położnictwie, a w tym roku dajemy głos grupom, których nikt nie chce słuchać – a także tym, które są (nie)istotne statystycznie, jak osoby z zespołem Mayera-Rokitansky'ego-Küstera-Hausera lub jak same siebie nazywają – „Bezpestkowe”.
Będziemy również mówić o potrzebach osób pracujących w systemie ochrony zdrowia – ich kryzysach, poczuciu niedostrzegania, potrzebach, o których wielu z nas nie chce słyszeć, między innymi z powodu mitologizacji i heroizacji zawodów medycznych. Damy przestrzeń osobom z ruchu grubancypacyjnego, ciałopozytywnego, a także osobom pracującym nad dostępnością ginekologii i położnictwa dla osób uchodźczych, czy migranckich.
Chcemy, aby te grupy zostały wysłuchane, dostrzeżone, bo w Fundacji Kulawa Warszawa „Dostępna Ginekologia” jest dla wszystkich – każdej osoby nie tylko z Warszawy czy Polski, ale w dalszej, może idealistycznej perspektywie – z całego świata.
Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Kulawa Warszawa i odbywa się dzięki wsparciu Gedeon Richter oraz Winncare.
Partnerami tegorocznej edycji są Dom Pandy oraz Fundacja Centrum Edukacji Niewidzialna.
Patronat medialny objęły: portal Niepelnosprawni.pl, Medycyna Praktyczna oraz Medexpress.
Patronami honorowymi wydarzenia są Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Prezydent m.st. Warszawy
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Wiceszefowa MFiPR: 300 nowych inwestycji dla osób z niepełnosprawnościami w woj. śląskim
- Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rusza z kampanią „PROszę o poMOC”
- Inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Podanie ma znaczenie”
- Karta parkingowa. Czy przysługuje tylko kierowcom z niepełnosprawnością?
- Paralimpijczycy wspierają WOŚP! Teraz i Ty możesz zdobyć złoty medal igrzysk w Paryżu!
Dodaj komentarz