Adriana Porowska będzie nową Ministrą ds. społeczeństwa obywatelskiego
Wiceprezydentka Warszawy i wieloletnia prezeska Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej zastąpi na stanowisku Agnieszkę Buczyńską. Polityczka Polski 2050 zapowiedziała, że zajmie się zmianą ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie.
- Przyjęłam propozycję objęcia stanowiska Ministry ds. społeczeństwa obywatelskiego w rządzie Koalicji 15 października. Dziękuję za zaufanie Marszałkowi Szymonowi Hołowni i Premierowi Donaldowi Tuskowi. To ogromny zaszczyt – napisała na swoim profilu na Facebooku Adriana Porowska, która jest m.in. członkinią zarządu Instytutu Strategie 2050 i współpracowniczką Szymona Hołowni.
Wicprezydentka od toalet
W maju tego roku Adriana Porowska została wiceprezydentką Warszawy. Przed objęciem stanowiska udzieliła naszemu portalowi wywiadu.
- Będąc przez 19 lat w organizacji pozarządowej, gdzie zajmowałam się pracą socjalną, streetworkingiem, organizowaniem schronisk dla osób doświadczających bezdomności czy organizowaniem mieszkań treningowych, przekonałam się, że wszystko to musi odbywać się w dialogu z ludźmi, którzy kreowali tę politykę, czy to na szczeblu samorządowym, czy rządowym – mówiła polityczka, która zadeklarowała wówczas, że chce być wiceprezydentką od toalet.
Ustawa do zmiany
Adriana Porowska zadeklarowała, że będzie kontynuować działania swojej poprzedniczki, Agnieszki Buczyńskiej, która z przyczyn osobistych podjęła decyzję o rezygnacji z dalszej pracy w rządzie. Jak donosi PAP, w przyszłym tygodniu ma złożyć dymisję ze sprawowanej funkcji ministerialnej. Polityczka zamierza skupić się teraz na pracy parlamentarnej.
Jej następczyni zadeklarowała, że wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenia z pracy z osobami wykluczonymi na nowym stanowisku.
- Kryzysy z jakimi mierzymy się w ostatnich latach - pandemia, wojna, powódź - uwypukliły zaangażowanie aktywnego i zdeterminowanego społeczeństwa – zadeklarowała Adriana Porowska na Facebooku - Pierwszym zadaniem, jakie sobie stawiam jest zmiana ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie. Ma już 20 lat i wymaga reformy, np umożliwienia zlecania zadań publicznych organizacjom pozarządowym – zapowiedziała polityczka Polski 2050.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz