Wsparcie psychologiczne dla warszawskich rodzin
Warsztaty, grupy wsparcia, psychoterapia indywidualna i dla par – to tylko część oferty nowo otwartej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Wilanowie. Warszawskie rodziny mogą korzystać ze wszystkich usług bezpłatnie.
- Rozwijamy sieć poradni, w których warszawskie rodziny otrzymują pomoc psychologiczną. W takich miejscach można bezpłatnie skonsultować się z psychologiem, wziąć udział w terapii indywidualnej lub grupowej czy poradzić się w razie problemów rodzinnych i wychowawczych. Bardzo potrzebujemy takich miejsc, jak Specjalistyczna Poradnia Rodzinna w Wilanowie i cieszę się, że jako miasto, realizujemy takie inicjatywy – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
Co oferuje placówka?
Nowa Specjalistyczna Poradnia Rodzinna w Wilanowie jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców w zakresie zdrowia psychicznego w tej części miasta, ale zgłaszać mogą się także osoby z innych dzielnic. Oferuje mieszkańcom Warszawy nieodpłatną pomoc psychologiczną, bez względu na ich status ekonomiczny. Ponadto nie trzeba mieć skierowania z żadnej innej instytucji, wystarczy się zapisać na konsultację.
Oferta placówki adresowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów. Jednak ze względu na trudności, na jakie napotykają współczesne rodziny poradnia w swej ofercie oprócz psychoterapii indywidualnej, par, rodzinnej czy grupowej proponuje szereg warsztatów psychoedukacyjnych oraz grup wsparcia. A wszystkie działania terapeutyczne poprzedza proces konsultacyjny, którego celem jest zaoferowanie najlepszej formy pomocy osobom zgłaszającym się do poradni.
Kontakt
W celu uzyskania informacji lub skorzystania z oferty poradni wystarczy zadzwonić pod numer 536 244 059 lub napisać wiadomość na adres: poradniawilanow@spr.waw.pl. Można także przyjść osobiście.
Więcej informacji na temat poradni znajduje się na stronie: centrumwspieraniarodzin.pl/spr/specjalistyczna-poradnia-rodzinna-wilanow.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz