XI edycja Konferencji (Nie)pełnosprawni na rynku pracy
W dniu 06.11.2024r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja Łódź Akademicka organizują na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej XI edycję konferencji pn. „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”.
Temat przewodni tegorocznej konferencji to: Jak sztuczna inteligencja może pomóc w pracy OzN?'
Cel konferencji
Celem konferencji jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu. Ponadto chcemy promować najbardziej rozwojowe i przedsiębiorcze firmy, które tworzą nowe miejsca pracy na terenie kraju, ale również te których produkty dotyczą szeroko rozumianej niepełnosprawności, rehabilitacji oraz opieki zdrowotnej skierowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Konferencja jest okazją do tego, aby w szerokim gronie specjalistów rozmawiać o problemach osób z niepełnosprawnościami. Szczególnie debatować o szeroko rozumianym rynku pracy. Dziesięć dotychczasowych edycji konferencji spotkało się z dużym zainteresowaniem, co świadczy o randze problemu, który został podjęty. Konferencja to również okazja do spotkania i wysłuchania wykładów osób, które swoją niepełnosprawność „przekuły” w sukces i pokazały, że ich determinacja i siła charakteru mogą pokonać wszystkie przeciwności losu.
Formuła
Tegoroczna edycja po raz kolejny odbędzie się w formule zarówno stacjonarnej jak i zdalnej, celem dotarcia do szerokiego gremium odbiorców.
Konferencja „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” to szereg wykładów, debat oraz prelekcji, ale to również Akademickie Targi Pracy Osób Niepełnosprawnych.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz