Przejdź do treści głównej

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego, obchodzony co roku 11 lutego, został ustanowiony 23 lata temu przez papieża Jana Pawła II. W tym dniu modlitwą obejmowani są wszyscy cierpiący, zarówno duchowo, jak i fizycznie. Jest to także okazja do zwrócenia uwagi na ich potrzeby. O tym, dlaczego Ojciec Święty ustanowił Światowy Dzień Chorego, a także o tym, jak cierpienie ma się do niepełnosprawności, Piotr Pawłowski rozmawia w programie „Misja Integracja” z ks. Marianem Suboczem, dyrektorem Caritas Polska.

Spotkanie z ks. Suboczem jest też okazją do porozmawiania o jubileuszu 25-lecia działalności Caritas w naszym kraju. To największa instytucja charytatywna w Polsce, która prowadzi m.in. hospicja, domy samotnej matki, okna życia, noclegownie, jadłodajnie, świetlice socjoterapeutyczne, punkty wydawania odzieży, miejsca dystrybucji żywności, warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki interwencji kryzysowej.

Z kamerą programu „Misja Integracja” byliśmy w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas, który przeznaczony jest m.in. dla pacjentów z niepełnosprawnością, przewlekle chorych i w podeszłym wieku.

- Oprócz działalności czysto medycznej staramy się zapewnić rehabilitację w dosyć szerokim zakresie, jak również, często przy udziale wolontariuszy, spotkania z różnymi ciekawymi ludźmi. Zabieramy ich w wizualne podróże do różnych krajów. Organizujemy koncerty, zajęcia w ramach terapii zajęciowej, które rozwijają naszych pacjentów manualnie, jak również dają im możliwość samorealizacji – mówi dr Barbara Kołaczowska, kierownik medyczny Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas