Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Spotkanie z redakcją i pisarką o 17.00 w Międzypokoleniowej

07.11.2024
Autor: Redakcja
Na plakacie jest zaproszenie na wystawę z okazji 30-plecia Integracji. Na jej śrdoku jest grafika, złożona z okładek magazynu Integracja i innych publikacji Integracji, na ich tle jest liczba 30 i tylko te okładki, które śa w obrębie 30 są w pełni widoczne. Wystawa będzie znajdować się w Klubokawiarni Międzypokoleniowa przy ul Anielewicza 3/5 w Warszawie. Jej wernisaż odbywa się 21 października o 17:00 a finisaż 28 listopada o 17:00. Wydarzenie jest objęte patronatem Miasta Stołecznego Warszawa.

Dziś w czwartek 7 listopada o 17.00 zapraszamy do Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście, przy ul. Anielewicza 3/5 na spotkanie z redakcją magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl, który będzie planował numer 6/24 poświęcony seniorom, nie tylko z niepełnosprawnością. Spotkanie odbywa się we wnętrzu, w którym nadal można obejrzeć wystawę „30 lat INTEGRACJI”.

Gościem spotkania będzie Pani Alicja Czarnecka-Suls, debiutująca w Wydawnictwie Mięta książką Dziewięć kołatek Troya. Z pisarką porozmawia redaktorka prowadząca portal Niepelnosprawni.pl Natalia Haus-Gołaszewska, także pisarka, autorka książek Amo i Dante. Podczas spotkania będzie można kupić książkę, porozmawiać z Autorką i otrzymać autograf.

A o czym jest książka Dziewięć kołatek Toya?

Średniowieczny artefakt, templariusze, seniorzy, niemieccy i polscy kibole – przygoda, zagadki historyczne, cosy mystery crime.

Świat należy nie do młodych, ale do tych, którzy mają odwagę po niego sięgnąć. Nigdy nie jest za późno na małą przygodę oraz na miłość, o czym przekonuje się czworo przyjaciół po sześćdziesiątce.

Lula, pełna fobii debiutująca pisarka, jej partner Gabryś, były alpinista zawsze gotowy na nową przygodę, Ada, empatyczna psycholożka, oraz Kris, roztargniony informatyk, chcą udowodnić, że rodzina niemieckiego naukowca Dagoberta Troya nadal ma związaną z templariuszami średniowieczną antabę z głową lwa. Ich przodek podczas wojny ukradł ten cenny przedmiot z bazyliki w Czerwińsku. Niewinne śledztwo dziwnym przypadkiem zmienia się w nieplanowaną kradzież kołatki. Czworo przyjaciół po sześćdziesiątce musi uciec przed ścigającymi ich niemieckimi kibolami i równocześnie rozwiązać kryjącą się za kołatką zagadkę historyczną. A po drodze sami przeżyją wiele uczuciowych rozterek. Bo czy można spotkać miłość po sześćdziesiątce?

Alicja Czarnecka-Suls z niesamowitym humorem opisuje, co by się stało, gdyby członkowie Czwartkowego Klubu Zbrodni Richarda Osmana spotkali w klasztornej bibliotece Dana Browna i Umberta Eco.

Kim jest autorka, Alicja Czarnecka-Suls?

Z urodzenia i mentalnie góralka mieszkająca w Warszawie. Uważa, że można z gór uciec, ale góry z człowieka nie uciekną. Ujawniają się między innymi w jej wrodzonym uporze i wytrwałości. Nigdy się nie poddaje; urodzona pesymistyczna optymistka, najpierw wypatrzy wszelkie przeszkody, a potem i tak uzna, że wszystko da się zrobić.

Producentka telewizyjna wielu dużych rozrywkowych programów studyjnych, m.in. Voice of Poland, Voice Kids i Voice Senior, Taniec z gwiazdami, Kocham Cię, Polsko, Top Model, ale też bardziej kameralnych, takich jak Sekrety rodzinne czy Story of My Life. Poza telewizją pasjonuje ją historia i genealogia, od lat bada korzenie rodziny i chciałaby napisać inspirowaną nimi sagę rodzinną. Humor sytuacyjny dzieli z mężem, rodziną oraz psem. Debiutem książkowym Alicji Czarneckiej-Suls jest komedia przygodowa Dziewięć kołatek Troya, łącząca elementy tajemnicy, historii i humoru, opowiadająca o czwórce seniorów po sześćdziesiątce, którzy postanawiają nie odkładać życia na później.

ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas