Darmowe konsultacje psychoonkologa w Onkofundacji Alivia dla pacjentów z całej Polski
Choroba nowotworowa jest ogromnym wyzwaniem nie tylko fizycznym, ale także psychicznym. Oprócz szybkiej diagnostyki i rozpoczęcia najlepszego możliwego leczenia, olbrzymie znaczenie w procesie przebiegu choroby ma również stan emocjonalny pacjenta. Dzięki wsparciu Harmonii – Poradni Zdrowia Psychicznego LUX MED, Onkofundacja Alivia zapewnia bezpłatne konsultacje psychoonkologiczne dla pacjentów onkologicznych z całej Polski i ich bliskich. To odpowiedź na sytuację chorych, którzy często borykają się z lękiem, stresem oraz problemami finansowymi wynikającymi z długotrwałego leczenia.
Obecnie potrzeby w obszarze zdrowia psychicznego w Polsce są bardzo duże. Niestety dostęp do bezpłatnych wizyt jest ograniczony, co zniechęca pacjentów, którym pomoc jest potrzebna tu i teraz. Aktualnie kolejka do psychologa w ramach świadczeń NFZ wynosi średnio 121 dni. W województwie pomorskim wynosi aż 192 dni, czyli ponad pół roku! Ponadto, żeby umówić wizytę w publicznej poradni psychologicznej, konieczne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub psychiatry.
Kim jest psychoonkolog?
- Psychoonkolog to specjalista, który wspiera zarówno chorego, jak i jego najbliższe otoczenie na wszystkich etapach leczenia. Pacjent korzystający z pomocy psychoonkologa uczy się m.in. akceptować swoje emocje, poznaje strategie pomagające radzić sobie ze stresem. Chory uczy się rozpoznawać swoje potrzeby i lepiej komunikować zarówno z bliskimi, jak i personelem medycznym. Jakość życia poprawia się, pacjent odzyskuje poczucie kontroli i motywację. Z pomocy psychoonkologa korzystają także rodziny pacjentów, uczą się jak wspierać bliską osobą, a także jak zadbać o własne samopoczucie i dobrostan – mówi Magdalena Tereszkiewicz-Mosek psycholog, psychoonkolog z Poradni Zdrowia Psychicznego HARMONIA- Grupa LUX MED.
Wsparcie psychoonkologiczne to integralna część nowoczesnego podejścia do leczenia nowotworów. Dzięki profesjonalnym konsultacjom pacjenci oraz ich bliscy otrzymują pomoc w radzeniu sobie z trudnymi emocjami oraz wsparcie na każdym etapie choroby – od diagnozy, przez leczenie, po wyzdrowienie lub ewentualną wznowę choroby. Onkofundacja Alivia we współpracy z Harmonią – Poradnią Zdrowia Psychicznego LUX MED, umożliwia pacjentom dostęp do darmowych konsultacji online.
Psychoonkologiczne wsparcie obejmuje nie tylko osoby chore, ale także ich opiekunów, którzy często sami zmagają się z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Spotkania z psychoonkologiem pomagają oswoić trudne emocje, dają narzędzia do radzenia sobie ze stresem oraz budują siłę potrzebną do wytrwania w długim procesie leczenia. To wsparcie pozwala pacjentom nie tylko lepiej zrozumieć swoje emocje, ale również odnaleźć się w „onkologicznej” rzeczywistości, co może znacząco poprawić ich codzienne funkcjonowanie.
- Staramy się zwiększać świadomość wśród pacjentów onkologicznych na temat tego, jak istotne mogą być konsultacje psychologiczne. W naszej codziennej pracy spotykamy się z bardzo pozytywnymi opiniami od osób, które skorzystały z tego rodzaju wsparcia. Chcemy, aby każdy pacjent wiedział, że ma możliwość odbycia konsultacji w prosty i wygodny sposób – bezpłatnie i z domu, bez konieczności wychodzenia czy dojazdu. Do tej pory, za pośrednictwem Fundacji, ponad 90 podopiecznych skorzystało już z bezpłatnych wizyt psychologicznych. Wciąż gorąco zachęcamy do rejestracji na stronie moja.alivia.org.pl, by skorzystać z pomocy psychoonkologa oraz wielu innych benefitów – mówi Dagmara Dyba, Koordynatorka ds. programów pomocowych.
Jak skorzystać z darmowej konsultacji z psychoonkologiem?
Aby umówić się na bezpłatną wizytę, należy zarejestrować się na portalu moja.alivia.org.pl.
Konsultacje dostępne są online, co ułatwia pacjentom dostęp do pomocy bez względu na miejsce zamieszkania.
Onkofundacja Alivia od 14 lat wspiera pacjentów onkologicznych w walce o ich życie i zdrowie. Zapewnia im kompleksowe wsparcie merytoryczne i finansowe. Udostępnia bezpłatne portale internetowe takie jak: Oncoindex, Onkoskaner czy Onkomapa, które umożliwiają chorym podejmowanie świadomych decyzji dotyczących procesu leczenia. Od 2010 roku przekazała chorym na raka ponad 35 milionów złotych na pokrycie nierefundowanych przez NFZ kosztów leczenia.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz