Zaproszenie na finisaż wystawy i spotkanie autorskie
O czym i dlaczego pisze mnich benedyktyński przez 30 lat do magazynu dla osób z niepełnosprawnością? Jaką drogę przeszedł od ukończenia z wyróżnieniem Akademii Muzycznej w Warszawie przez Opactwo Tynieckie do Anzeleum w Rzymie? Co zmienił w jego życiu Piotr Pawłowski (1966-2018), odkąd poznali się w 1988 r. jako studenci? Opowie o tym o. Bernard Sawicki OSB podczas spotkania autorskiego promującego jego Szkice medytacyjne, opublikowane w październiku przez Wydawnictwo Tynieckie.
Finisaż
Zapraszamy 28 listopada, w czwartek, o 17.00 do Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście, przy ul. Anielewicza 3/5 w Warszawie.
Tego dnia odbędzie się finisaż wystawy „30 lat INTEGRACJI”, pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Podczas spotkania autorskiego z o. Bernardem Sawickim z Opactwa Tynieckiego usłyszymy jego szkice w interpretacji aktorki Justyny Zbiróg-Dąbrowskiej, a Autora – w minirecitalu utworów muzyki poważnej. Spotkanie poprowadzą była i obecna wydawczynie „Integracji”, redaktorki Zoja Żak i Agnieszka Sprycha. Autor będzie podpisywał swoje książki, których kilkanaście będzie można... wylosować. Zachęcamy oczywiście do skorzystania z oferty Wydawnictwa Tynieckiego: Szkice medytacyjne.
O. Bernard Sawicki OSB jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, magistrem sztuki w dziedzinie teorii muzyki i w klasie fortepianu, teologiem, pisarzem, działaczem ekumenicznym, a także wykładowcą w Anzeleum w Rzymie.
Wydawcą „Integracji” jest działająca nieprzerwanie od 1994 roku ogólnopolska organizacja pozarządowa Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji (OPP), którą założył i prowadził pierwszy prezes Piotr Pawłowski (1966-2018), poruszający się od 16. roku życia na wózku elektrycznym po niefortunnym skoku do wody. Po śmierci charyzmatycznego lidera stery organizacji i pisma przejęła Ewa Pawłowska, żona Piotra, wieloletnia członkini zarządu.
Organizacja prowadzi trzy Centra Integracja: w Warszawie, Gdyni i Zielonej Górze. Jest też wydawcą magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl.
Jej dział ekspercki INTEGRACJA LAB zajmuje się szeroko rozumianą dostępnością miejsc, przestrzeni, usług i produktów, badaniami i szkoleniami, przeprowadza audyty i przyznaje certyfikaty dostępności, a od dwóch lat organizuje Forum Dostępności w Poznaniu.
30 lat temu ukazał się 1. numer magazynu „Integracja”. Od niego wszystko się zaczęło i szczęśliwie trwa... Aktualne wydanie magazynu ma numer 187. Na wystawie „30 lat INTEGRACJI” pokazujemy początki i historię organizacji, unikatowe pamiątki z archiwów prywatnych i redakcyjnych: grafiki, gadżety, zaproszenia, foldery, spoty kampanii społecznych, wydawnictwa..., które od zawsze były oryginalne, staranne, wyjątkowe i stylowe, a także nagradzane. To doskonała okazja do wspomnień o ludziach i ich inicjatywach. O wydarzeniach, które mają swój dalszy ciąg i na które czekają odbiorcy: czytelnicy, beneficjenci, widzowie i goście. Integracja nadal organizuje kolejne edycje konkursów (m.in. „Człowiek bez barier” i „Lider Dostępności”) i wielkie wydarzenia dla środowiska (Wielką Galę Integracji) – niezmiennie inspirujące i motywujące. Realizuje też nowe projekty, jak np. Forum Dostępności na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i działa w ramach Koalicji „Przewijamy Polskę” na rzecz tzw. komfortek.
Dla gości finisażu przygotowaliśmy unikatowe publikacje Integracji z całej jej historii. Więcej o organizacji na www.integracja.org i na portalu Niepelnosprawni.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz