Lodowisko na Ursynowie już działa. W tym sezonie, również dla osób poruszających się na wózkach
6 grudnia 2024 r. o godzinie 10.00 rozpoczęło działanie sezonowe lodowisko na Ursynowie. Lodowisko, które usytuowane jest przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b) będzie działało do 16 marca 2025 r. Lodowisko w tym miejscu powstało już po raz trzeci i jest realizacją zwycięskiego projektu do Budżetu Obywatelskiego autorstwa Leszka Lenarczyka, Pawła Nowocienia i Piotra Ciary. W tym sezonie oprócz godzin ciszy pomiędzy 16.00 a 17.30, gdzie będzie wyłączoną muzyką, by ułatwić korzystanie z lodowiska osobom ze spektrum autyzmu. Oferta lodowiska została uzupełniona o specjalne płozy do poruszania się na lodowisku przez osoby na wózkach.
- Bardzo dziękuję za zaproszenie od autorów projektu “Lodowisko na Ursynowie”, dzięki któremu mogłam, jako osoba poruszająca się na wózku skorzystać z lodowiska przy ul. Kajakowej. Dzięki specjalnym, atestowanym płozom mogła po raz pierwszy wyjechać na taflę lodowiska. Niesamowite uczucie. Chciałabym zachęcić wszystkie osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, aby skorzystały z tego lodowiska. Mam nadzieje, że inne lodowiska w Warszawie, ale nie tylko, zostaną również wyposażone w tego typu udogodnienia, które pozwolą na korzystanie z infrastruktury rekreacyjnej przez osoby na wózkach inwalidzkich - powiedziała Bożenna Hołownia, posłanka na Sejm RP z Polski 2050 Szymona Hołowni.
- Bardzo się cieszę, że dzięki naszym staraniom lodowisko przy Kajakowej jest bardziej dostępne i otwarte na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Chciałbym, aby oprócz dzieci, dorosłych korzystały z niego osoby poruszające się na wózkach czy ze spektrum autyzmu. Przez takie działania pokazujemy, że Ursynów jest otwarty na wszystkie grupy społeczne. I tak chcemy, żeby było zawsze - powiedział Paweł Lenarczyk, autor projektów Lodowisko na Ursynowie.
- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą skorzystać z lodowiska na Zielonym Ursynowie. Jednocześnie chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy głosują na ten projekt w Budżecie Obywatelskim. To dzięki Waszym głosom może być on realizowany. Mam nadzieję również, że w kolejnym sezonie Lodowisko na Ursynowie będzie cieszyło swoimi atrakcjami mieszkańców Ursynowa - powiedział Paweł Nowocień, współautor lodowiska, radny Dzielnicy Ursynów.
Lodowisko składa się z dwóch części
Główne lodowisko, to zadaszona tafla o wymiarach 40x18 m, na której może przebywać nawet 100 osób jednocześnie. Obok jest małe lodowisko (niezadaszone) o wymiarach 10x10 m, idealne do nauki jazdy. Przy lodowisku działa wypożyczalnia z darmowymi łyżwami (rozmiary 25– 50), kaskami i pomocnymi „pingwinkami” do nauki jazdy.
Darmowe korzystanie z wypożyczalni łyżew jest dla dzieci, młodzieży i posiadaczy Karty Warszawiaka. Pozostałe osoby zapłacą tylko 10 zł. Korzystanie z kasków jest bezpłatne.
Na lodowisku jest specjalne, atestowane urządzenie pozwalające na korzystanie z lodowiska osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Lodowisko otwarte jest codziennie od godz. 10.00 do 21.00 (z przerwami na konserwację: 12.30–13.00, 15.30–16.00, 18.30–19.00).
W święta działa:
- Wigilia: 10.00–12.30,
- 25 grudnia będzie zamknięte,
- 26 grudnia: 13.00–21.00,
- w Sylwester: 10.00–15.30,
- Nowy Rok: 16.00–21.00.
Od 16.00 do 17.30 obowiązują „godziny ciszy” – z wyłączoną muzyką, by ułatwić korzystanie z lodowiska osobom ze spektrum autyzmu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Najbliższy przystanek – Bogatki – znajduje się około 300 metrów od lodowiska. Zatrzymują się tam autobusy linii: 209, 709, 715, 727, 737, 739, 809 i 815.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Podanie ma znaczenie”
- Karta parkingowa. Czy przysługuje tylko kierowcom z niepełnosprawnością?
- Paralimpijczycy wspierają WOŚP! Teraz i Ty możesz zdobyć złoty medal igrzysk w Paryżu!
- Przewijamy Polskę. Oto lista miejsc, w których skorzystasz z komfortki, czyli przewijaka dla osoby dorosłej
- Co może zmienić podpisanie protokołu fakultatywnego?
Dodaj komentarz