Konferencja „Dostępność 360” Praca, Przestrzeń, Cyfryzacja: Zintegrowana Wizja Przyszłości
Konferencja „Dostępność 360” Praca, Przestrzeń, Cyfryzacja: Zintegrowana Wizja Przyszłości”, to już kolejne spotkanie organizowane z inicjatywy Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych wraz z Partnerami, którego celem było, podsumowanie działań i prac organizacji na rzecz OzN oraz podkreślenia znaczenia dostępności - „Dostępność 360” to myśl, która przyświeca Karkonoskiemu Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.
Integracja zawodowa osób z niepełnosprawnościami to nie tylko kwestia społecznej odpowiedzialności, ale również szansa na rozwój i wzbogacenie rynku pracy. To temat, który wymaga otwartości, zrozumienia i skutecznych rozwiązań. Działania inicjowane przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych mają za zadanie oswajanie społeczeństwa z niepełnosprawnością oraz tworzenie możliwości równego dostępu dla OzN do przestrzeni zawodowej, urbanizacyjnej i cyfrowej.
Nadrzędnym celem spotkania było podsumowanie programu "Stabilne Zatrudnienie" oraz uhonorowanie tych podmiotów, które w ramach Projektu szczególnie zaangażowały się w poprawę dostępności instytucji na rzecz aktywizacji zawodowej OzN.
Wyróżnienia trafiły do:
- Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego,
- Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego,
- Głównego Urzędu Statystycznego,
- Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego,
- Ministerstwa Klimatu i Środowiska,
- Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
- Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dzięki ich zaangażowaniu, udało się zrealizować staże zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami, co stanowiło ważny krok w kierunku integracji i równości na rynku pracy. Był to również ważny moment dla wszystkich zaangażowanych stron, ponieważ pokazał on, że współpraca między administracją publiczną a organizacjami działającymi na rzecz OzN może przynieść pozytywne efekty i otworzyć nowe możliwości zatrudnienia.
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych jest dumny z osiągnięć projektu i zmotywowany do dalszego działania na rzecz inkluzji społecznej i równych szans dla OzN.
Realizowane przez KSON projekty ADEPT+ i PRAKTYKANT+ w ramach programu "Stabilne Zatrudnienie", finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, maja na celu podniesienie wskaźnika zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w administracji publicznej.
Celem głównym programu jest zwiększenie szans na wejście osób z niepełnosprawnością (OzN) na otwarty rynek pracy, przede wszystkim w administracji publicznej poprzez udzielenie wszechstronnego i profesjonalnego wsparcia, zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Wiceprezydent Warszawy: W stolicy powstaną mieszkania wspomagane
- Diabetyk w miejscu pracy - na co zwracać uwagę?
- Nawet 60 proc. pacjentów otrzymuje nieprawidłową diagnozę. Jak rozpoznawane są choroby sieroce?
- ERGO Hestia z prestiżowym certyfikatem "Obiekt bez barier"
- Konferencja „Dostępność 360” Praca, Przestrzeń, Cyfryzacja: Zintegrowana Wizja Przyszłości
Dodaj komentarz