Niepelnosprawnik.eu na mapie Warszawy
Od dzisiaj oficjalna mapa Miasta Stołecznego Warszawy jest zasilana danymi z wyszukiwarki Niepełnosprawnik.eu.
Niepełnosprawnik to przewodnik, w którym można sprawdzić architektoniczną dostępność miejsc publicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Dostarcza informacji o dostępności miejsc publicznych: osobom z niepełnosprawnościami, administracji publicznej, biznesowi.
Na Mapie Warszawy można znaleźć między innymi informacje o podziale administracyjnym miasta, drogach dla rowerów, zobaczyć Warszawę w jej historycznych granicach. Od teraz na Mapie przybywa kolejna ważna warstwa: Warszawa Dostępna z danymi z wyszukiwarki Niepełnosprawnik.
Dostępna Warszawa
Niepełnosprawnik, współfinansowany ze środków m.st. Warszawy i prowadzony przez Fundację TUS, jest obecny w Warszawie od 8 lat. Dostarcza informacji o dostępnych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami miejscach publicznych: urzędach, sklepach, kawiarniach, kinach, bankach, pocztach i wielu innych. W wyszukiwarce można znaleźć informacje o prawie 8 tys. dostępnych obiektach. Od teraz wszystkie te informacje są osiągalne bezpośrednio z oficjalnej Mapy Warszawy. Dane z Niepełnosprawnika są ładowane do Mapy i na bieżąco synchronizowane. Każda osoba z ograniczoną mobilnością, osoba mieszkająca lub odwiedzająca Warszawę może na Mapie znaleźć informacje o dostępności Warszawy.
Niepełnosprawnik na Mapie Warszawy to kolejny przykład dobrej współpracy Miasta Stołecznego Warszawy i Fundacji TUS a zarazem dowód na to, że współpraca samorządu i organizacji pozarządowych może w istotny sposób wpływać na sytuację osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy na Mapę Warszawy i do oglądania warstwy Warszawa Dostępna.
Dodatkowych informacji udzielają: ze strony Fundacji TUS Wioletta Kastrau oraz Biuro Geodezji i Katastru.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz