Rugby na wózkach
"No mercy", czyli "Bez litości", to hasło widniejące na koszulkach reprezentacji Polski w rugby na wózkach. I rzeczywiście, to, co drużyna pokazuje podczas meczów może wzbudzać zachwyt i niedowierzanie. Jest dynamika, energia, bezpardonowa walka i widoczna gołym okiem pasja zawodników, a zmagania na boisku są prawdziwą ucztą dla tych, którzy lubią mocne wrażenia.
Piotr Pawłowski do rozmowy na temat rugby na wózkach zaprosił Tomasza Szkwarę, prezesa Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”, który choć sam nie gra już w kadrze narodowej rugby na wózkach, to prężnie działa na jej rzecz, m.in. koordynując działania reprezentacji i organizując turnieje o zasięgu polskim i międzynarodowym. Prowadzący rozmawia z gościem m.in. o zasadach gry w rugby na wózkach, czym rugby w wykonaniu osób z niepełnosprawnością różni się od jego tradycyjnej odmiany, z jakiego sprzętu korzystają zawodnicy podczas rozgrywek oraz co trzeba zrobić, aby zostać rugbistą.
Program przedstawia obszerną relację z czwartej edycji turnieju „Wheelchair Rugby Metro Cup 2015”, który odbył się w dniach 3-5 lipca br. w warszawskiej Arenie Ursynów. Podczas zawodów można było obserwować zmagania zawodników światowej czołówki rugby na wózkach, którzy dali prawdziwy popis determinacji, siły i hartu ducha. W zawodach konkurowało ze sobą osiem drużyn z Polski, Danii, Niemiec, Francji, Kolumbii, dwa składy z Wielkiej Brytanii i grupa złożona z zawodników z różnych krajów - The Robots.
Polska reprezentacja popisała się znakomitym występem podczas turnieju. Zawodnicy ambitnie walczyli o każdą piłkę, starając się o jak najlepszy wynik dla swojej drużyny i tym samym udowadniając, że mają "charakter" i serce do walki.
W programie można zobaczyć fragmenty meczu o trzecie miejsce pomiędzy Polską a Niemcami, który oceniany był jako najlepszy w całym turnieju „Wheelchair Rugby Metro Cup 2015”. To była walka typu cios za cios, którą trzeba zobaczyć!
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz