Warsztaty artystyczne „Od konkursu do wystawy”
Warsztaty artystyczne dla 40 osób niewidomych i słabo widzących z terenu województwa kujawsko-pomorskiego zorganizował w Bydgoszczy Okręgowy Klub Aktywności Twórczej i Kulturalnej „OKATiK” działający przy Polskim Związku Niewidomych. Program warsztatów obejmował zajęcia z plastyki, muzyki i literatury zarówno dla osób zaangażowanych w danej dziedzinie, jak również zaczynających swój dorobek twórczy.
Warsztaty miały rozbudzić zainteresowania, pogłębiać posiadaną wiedzę a także zachęcać do twórczego działania osoby niewidome i słabo widzące. Dzięki podjętej inicjatywie zwiększyła się liczba osób, która chce tworzyć i aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym Związku.
Wspólne spotkanie dało możliwość wykazania się wzajemną współpracą wszystkich sekcji pracujących w ramach Okręgowego Klubu Aktywności Twórczej i Kulturalnej przy Polskim Związku Niewidomych Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy. Głównym celem tego zadania było zwiększenie roli kultury w procesie rehabilitacji społecznej.
Program warsztatów, podczas których odbyła się również Biesiada Artystyczna dla ponad 100 osób i uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski realizowany był w ramach programu „Od konkursu do wystawy” dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Wojewódzkiego a także Urzędu Miasta Bydgoszczy i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zajęcia poprowadzili znani i utalentowani niewidomi artyści z Warszawy, Gdańska, Łodzi i Bydgoszczy a także tyflopedagodzy i osoby od lat oddane pracy z osobami niewidomymi. Pomoc merytoryczną zapewnili również artyści plastycy z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy.
Niewidomi artyści spędzili tydzień w Bydgoszczy tworząc i doskonaląc swój warsztat twórczy. Było to ważne wydarzenie, które pozostanie na długo w pamięci naszego środowiska.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz