Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zobacz na portalu na żywo 20. Wielką Galę Integracji

12.11.2015
Autor: Redakcja
Napis 20. Wielka Gala Integracji i logo Integracji

19 listopada 2015 r. w Expo XXI Warszawa odbędzie się 20. Wielka Gala Integracji. To wyjątkowe wydarzenie uświetnią występy popularnych polskich artystów oraz obecność znamienitych gości. Honorowego patronatu Gali udzielił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Bilety rozeszły się błyskawicznie. Osoby, które nie miały szczęścia ich zdobyć, a chciałyby obejrzeć Galę, zapraszamy na relację od 18:30 na żywo na naszym portalu!


Przejdź do strony z transmisją.


Wielka Gala Integracji to największe tego typu wydarzenie w Polsce, podsumowujące roczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Impreza, w której udział bierze ponad 2 tysiące osób, organizowana jest co roku z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Biorą w niej udział osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a także popularni artyści, politycy, dziennikarze oraz przedstawiciele firm zaangażowanych w działania rzecz tego, liczącego ponad 5 milionów osób, środowiska.

- Od ponad dwudziestu lat pracujemy nad tym, by głos środowiska był słyszalny w debacie publicznej. Coroczna Wielka Gala Integracji to okazja, by pochwalić się tym, co udało się zrobić oraz podziękować wszystkim, którzy wspierają naszą działalność. To również czas, kiedy chcemy przedstawić ludzi udowadniających swoją postawą, że niezależnie od stanu zdrowia i stopnia naszej sprawności nie ma rzeczy niemożliwych. Każdy Człowiek może spełniać swoje marzenia – mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, organizatora Gali.

Droga na szczyt

Tegoroczną Galę, której motywem przewodnim jest „Droga na szczyt”, poprowadzą popularna aktorka Magdalena Różczka oraz dziennikarz i satyryk Artur Andrus.

Magdalena Różczka

Magdalena Różczka pozuje do zdjęcia z okładką Integracji

Aktorka filmowa i teatralna, a także dubbingowa. Znana m.in. z filmów i seriali: „Lejdis”, „Rozmowy nocą”, „Czas Honoru”, „Oficer”, „Lekarze” czy „Usta usta”. Nominowana do nagrody Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka (2010) oraz do nagrody Wiktory 2012 w kategorii Aktor telewizyjny. Często angażuje się w akcje charytatywne. Od pięciu lat jest ambasadorem dobrej woli UNICEF.

Artur Andrus

Dziennikarz, na co dzień w radiowej Trójce, gdzie prowadził i prowadzi m.in. audycje „Powtórka z rozrywki”, „Trójka pod Księżycem”, „Akademia rozrywki”. Konferansjer imprez kabaretowych, poeta, autor tekstów piosenek (m.in. dla Czerwonego Tulipana i Grupy MoCarta), artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”. Autor dwóch książek-rozmów z Marią Czubaszek. Piosenkarz. Wydał m.in. znakomicie przyjęte przez słuchaczy płyty „Myśliwiecka” oraz „Cyniczne córy Zurychu”.

Uśmiechnięty Artur Andrus

Sportowcy, muzycy, politycy

Na scenę Wielkiej Gali Integracji zostaną zaproszone osoby, które przełamują codzienne bariery i udowadniają, że niepełnosprawność nie musi stawać na przeszkodzie realizacji marzeń. Wśród gości Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które jest organizatorem wydarzenia, będą wybitni sportowcy, muzycy, politycy – wszyscy ci, którzy swoją postawą mogą być inspirujący dla osób z niepełnosprawnością.

Medale Przyjaciel Integracji

Podczas Gali zostaną również wręczone Medale Przyjaciel Integracji, przyznawane osobom, organizacjom i firmom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowiska nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji społecznej odpowiedzialności swojego przedsiębiorstwa.

Gwiazdy wieczoru

Nie zabraknie znakomitej muzyki. Gwiazdami wieczoru będą: wielokrotnie nagradzany chór Sound’n’Grace, wyjątkowy w brzmieniu zespół November Project oraz wybitnie utalentowany wokalista Kamil Czeszel. Gościem specjalnym będzie Viktoria Modesta.

Viktoria Modesta

Viktoria Modesta pozuje w kapeluszu z dużym rondem
Fot. Louie Banks

Media wieściły, że „rok 2015 będzie należał do Viktorii Modesty”. I tak jest! Pierwszą polską okładkę miała w „Integracji” 1/2015, a 19 listopada wystąpi na 20. Wielkiej Gali Integracji, aby odebrać Nagrodę Specjalną. Na stronie internetowej Viktorii Modesty czytamy:

Viktoria Modesta jest multimedialną, niezależną i „bioniczną” artystką promującą innowacje. Swoimi występami - także jako didżejka - strojami, awangardową wizualizacją i fascynacją technologią podkreśla współczesne rozumienie tożsamości.

Zdobyła renomę jako artystka wykraczająca poza schematy. Urodziła się w 1987 roku w ZSRR. Trudne dzieciństwo i problemy ze zdrowiem, a także atmosfera sowieckiego reżimu i bariery społeczne wpłynęły na decyzję 12-latki o ucieczce do Londynu. Ze skrajnie traumatycznych pobytów w łotewskich szpitalach (wynikających z komplikacji podczas narodzin) wpadła w inną skrajność - londyńską subkulturę. Przytłoczona dyskomfortem związanym z narzuconą jej tożsamością znalazła miejsce do odkrywania siebie wśród osobowości ze świata mody i kultowych klubów.

Fascynacja ekscentrycznością ułatwiła jej karierę modelki. Już w wieku 15 lat promowała alternatywne marki odzieżowe. Szybko zdała sobie sprawę z tego, że realizacja marzeń i odkrywanie swojego potencjału są nierealne z jej „źle funkcjonującą” nogą – pamiątką radzieckiej medycyny (Viktoria przeszła 15 operacji).

Viktoria Modesta zainspirowana kultowymi kreacjami Aleksandra McQueena i Matthew Barneya zdecydowała o amputacji nogi poniżej kolana i zastąpieniu jej protezą, aby w końcu zyskać kontrolę nad swoim ciałem. Pięć lat szukała wsparcia dla swojej decyzji, aż doczekała się wymarzonej operacji.

Pod wieloma względami był to prawdziwy początek twórczego życia Viktorii Modesty. Tuż po tej „transformacji” zaangażowała się w kilka projektów, które miały ogromny wpływ na kształtowanie się jej indywidualizmu.

Kariera Viktorii nabrała tempa dzięki współpracy z Jamesem Stroundem, twórcą jej aktu wyróżnionego w The National Portrait Gallery w Londynie i zaprezentowanego na wystawie podczas uroczystego otwarcia St Pancrass Int Station. Po latach nieuczestniczenia w tym, co kochała, zaczęła kreować przestrzeń dla swojego życia artystycznego.

Muzyczne korzenie Viktorii Modesty pochodzą z Łotwy, gdzie występowała na szkolnej scenie i pisała piosenki. Jako nastolatka została współproducentką, a wkrótce inicjatorką i organizatorką wielu wydarzeń. Reżyserowała sesje zdjęciowe, publikowała w internecie materiały na temat designu i stylizacji. Jej kreacje były zauważane w kręgach mody i sztuki. Występowała podczas Fashion Week, na niszowych festiwalach, jak LOVEBOX, a także na scenach londyńskich nocnych klubów.

Mimo że Viktoria Modesta nigdy nie patrzyła na siebie przez pryzmat niepełnosprawności ani nie dała się jej zdominować, w 2012 roku wystąpiła podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, reżyserowanej przez Kima Gavina. Wydarzenie to było transmitowane na żywo dla ponad miliarda widzów na świecie.

Jako czarująca Królowa Śniegu z protezą nogi (wysadzaną kryształkami Swarovskiego) wystąpiła w obsadzie rewii „Dancing On Ice”. Dostrzegła wtedy możliwość poszerzenia pejzażu kulturowego poprzez niekonwencjonalną wizję podkreślenia cielesności w nowoczesny sposób – w połączeniu z modą i seksualnością.

Swoją pozycję wzmacniała w mediach dzięki publikacjom w takich tytułach, jak: „iD”, „Wonderland”, „Grazia UK” (wraz z wydaniem włoskim), „LOOK”, „Notion”, „The Times”, „Music Week”, „PRS Magazine”, oraz publicznym wystąpieniom w Wellcome Trust Museum. Wkrótce rozpoczęła współpracę ze stacją Channel 4.

Pomysły szefów stacji i Viktorii nie były na początku zbieżne. Podjęli jednak próbę zapełnienia luki między estetyką pop, prawdziwą sztuką i obecnością w mediach. Wspólnie stworzyli kampanię i teledysk, który zawojował świat. Został odtworzony ponad 45 mln razy, zagościł w kanałach newsowych, na łamach kolorowej prasy i na popularnych blogach.

Teledysk – wyreżyserowany przez utalentowanego Saama Farahmanda jako część projektu „Born Risky” - stał się kamieniem milowym w kulturowym postrzeganiu tożsamości. Założeniem projektu była autentyczność, dzięki której Viktoria Modesta mogła szczerze opowiedzieć swoją historię.

Po tym sukcesie jej notowania wzrosły, czego owocem był kontrakt z prestiżową agencją modelek IMG. Viktoria Modesta została też członkiem interdyscyplinarnego laboratorium badawczego Media Lab w Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Jej misją jest badanie głębi ludzkiego doświadczenia.

Sound’n’Grace

Członkowie zespołu Sound'n'Grace pozują do zdjęcia śpiewając. Wokół: las

Grupę w 2005 r. założyli Ania Żaczek i Kamil Mokrzycki. Dziś chór liczy ponad 20 wokalistów. Muzyczne korzenie grupy to contemporary (nowoczesny) gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Miesza, przeplata, czerpie, łączy, eksperymentuje. Ale przede wszystkim zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonań. W repertuarze Sound’n’Grace można znaleźć zarówno standardy contemporary gospel Freda Hammonda, Kirka Franklina oraz Israela Houghtona, jak i utwory soul, r’n’b i pop wykonawców takich jak: Mary Mary, Angie Stone, Elton John, George Michael, Michael Jackson czy duet Timbaland/ Timberlake. Ponadto grupa wykonuje różnorodne utwory muzyki rozrywkowej, zaaranżowane w ukochanych przez siebie stylach muzycznych.

November Project

Pełnosprawni i poruszający się na wózkach członkowie zespołu November Project w kolorowych ubraniach

To 11 barwnych postaci, dla których wiek, zainteresowania muzyczne oraz niepełnosprawność nie stanowią żadnych przeszkód we wspólnym tworzeniu muzyki. Ich utwory zachwycają wyjątkowym brzmieniem, a w połączeniu z charakterystycznymi tekstami tworzą niebanalną mieszankę pozytywnych wibracji. Muzycy nie boją się eksperymentować. Muzyka reggae, które niewątpliwie jest punktem wyjścia w ich twórczości, w ich wykonaniu prezentowana jest w wielu interesujących obliczach. Każdy kolejny utwór zaskakuje swoim wyjątkowym charakterem. Zespół tworzy od wielu lat i nieustannie szuka nowych brzmień i możliwości. W swojej twórczości muzycy nie stawiają sobie żadnych granic. Ich styl ewoluuje i dojrzewa, co wyczuwalne jest w kolejnych produkcjach.

Kamil Czeszel

Kamil Czeszel pozuje do zdjęcia przed banerem programu Mam Talent!

Piosenkarz i muzyk, występuje na festiwalach i w konkursach osób z niepełnosprawnością oraz pełnosprawnych w całej Polsce. Występował z takimi artystami, jak: Krystyna Prońko, Artur Gadowski, Ewelina Flinta. Zdobywał nagrody Grand Prix m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Kozienicach (2011), Festiwalu Piosenki „Ja po prostu mam talent” w Bydgoszczy (2011), Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej we Włocławku (2011). W 2009 r. zajął II miejsce na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie. Szerszej publiczności znany jest jako finalista 8. edycji programu TVN „Mam Talent!” (2015).

Oglądaj 20. Wielką Galę Integracji na żywo!

Wielka Gala Integracji nie odbyłaby się bez Partnerów – firm i organizacji, z którymi Integracja pracuje przez cały rok w zakresie zmiany – przystosowania budynków, serwisów czy też warunków pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Wielka Gala Integracji transmitowana będzie na żywo na naszym portalu 19 listopada 2015 r. od godz. 18:30.


Przejdź do strony z transmisją.


Patronat honorowy

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda

Partnerzy instytucjonalni

Loga Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urzędu m.st. Warszawy
Projekt współfinansowany
ze środków
PFRON i Urzędu m.st. Warszawy

Partnerzy strategiczni

Loga od lewej: Poczty Polskiej, firm Siemens, MetLife, Lotto i Orange

Partnerzy

Od lewej loga firm: Mondial Assistance, Peugeot, Orlen, Lotniska Chopina w Warszawie, Polpharma oraz EXPO XXI Warszawa

Partner technologiczny

Logo firmy Samsung

Współpraca

Loga od lewej: Prezesi Wolontariusze 2011, Tchibo, dr Gerard, Ferier, u fryzjerów, Regent

Patronat medialny

Loga od lewej: TVP, Jedynka Polskie Radio, Ngo.pl, Niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo Integracji

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Wielka Gala Integracji
    Elżbieta Bobrowicz
    12.11.2015, 17:48
    Dzień dobry mam pytanie dlaczego nie zostałam w tym roku powiadomiona o Gali Integracji.Jestem inwalidą słuchu i czy dlatego wykluczyliście mnie z tej uroczystości,jest mi bardzo przykro że jestem poza integracją i należę do wykluczonych
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas