Mariusz Kędzierski
Rysowanie jest jego największą pasją. Ma 23 lata, jego talentem zachwyca się coraz więcej osób. Urodził się ze zdeformowanymi i krótszymi rękami.
Już w dzieciństwie wykazywał zamiłowanie do rysowania, jednak z powodu wady rozwojowej przedramion jako dziecko przeszedł trzy operacje, które przerwały rozwój talentu. Po ostatniej operacji w 2008 r. wrócił do rysowania. Po ukończeniu liceum poświęcił się całkowicie swojej pasji. Pierwsze wystawy miał w Krakowie, Koźminie Wlkp. i Lamspringe w Niemczech.
W 2013 r. zdobył w Wiedniu II nagrodę w kategorii „Best Global Artist”. W 2014 r. został jednym z 10 laureatów ogólnopolskiej akcji „It’s Your Life, Just Take It”, do której zgłosiło się ok. 2000 ludzi z całego kraju. To wyróżnienie umożliwiło mu dalszy rozwój i spełnienie marzenia: realizację projektu „Mariusz Rysuje”, w którym przemierza największe miasta Europy, by rysować na ulicach. W ciągu 17 dni przejechał 10 tys. km i odwiedził dziewięć miast. Projekt miał jeden cel: wystawę w Nowym Jorku.
W 2015 r. organizacja „Architekci umysłu” zaproponowała mu współpracę i poprowadzenie serii wykładów motywacyjnych w Polsce. Spotkania motywacyjne i coaching stały się kolejną pasją Mariusza Kędzierskiego, od kiedy poznał Nicka Vujicica, australijskiego mówcę motywacyjnego, który urodził się bez kończyn.
- Będę mówił o rozwoju osobistym, jak spełniać marzenia, jak nie poddawać się, pokonywać trudności i jak zmieniać swoje nastawienie, bo od niego najwięcej zależy – mówi Mariusz Kędzierski. – Pokażę także, przez jakie sytuacje ja przeszedłem i jak je pokonałem.
Dodaj odpowiedź na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Komentarz