Ważne porozumienie PKOl i PKPar
Wspólne przedsięwzięcia, ściślejsza współpraca, wymiana doświadczeń – to elementy porozumienia, jakie 14 grudnia 2015 r. podpisali prezesi Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego (PKPar) oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).
Tego dnia w siedzibie PKOl odbyła się konferencja zorganizowana przez PKPar, podsumowująca projekt „Olimpijczyk – przygotowanie zawodników niepełnosprawnych do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich”, finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Szerzyć olimpijskie wartości
Najważniejszym punktem konferencji w Centrum Olimpijskim było podpisanie porozumienia między dwoma komitetami przez prezesów Andrzeja Kraśnickiego i Łukasza Szeligę.
Od teraz współpraca między komitetami będzie ściślejsza. PKOl i PKPar będą razem podejmować wspólne przedsięwzięcia popularyzujące sport, podkreślając mocno jedność ruchu sportowego – zgodnie z ideą olimpijskiej równości. Oba komitety będą zwalczać dyskryminację, promować szacunek, uczciwość, solidarność, braterstwo i różnorodność.
Porozumienie obejmować ma również wymianę doświadczeń w zakresie metod treningowych i opieki zdrowotnej nad zawodnikami.
Minister gościem konferencji
W trakcie konferencji zostały wygłoszone referaty m.in. na temat profesjonalizacji sportu paraolimpijskiego, wyników badań i analiz Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej na rzecz zawodników z niepełnosprawnościami, stanu przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio 2016, a także udziału kobiet w sporcie paraolimpijskim.
Udział w konferencji wziął m.in. Witold Bańka, minister sportu i turystyki, a także przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz innych instytucji i organizacji zaangażowanych w sport paraolimpijski.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz