DrOmnibus - nowa jakość w terapii dzieci
DrOmnibus to kompleksowe narzędzie do wspierania terapii dzieci z zaburzeniami zachowania i rozwoju (w tym autyzm, Zespół Downa, porażenia mózgowe, ADHD) zawierające gry na tablety wraz z system śledzenia postępów dziecka oraz organizerem terapii. Narzędzie może być używane samodzielnie przez dziecko oraz na zajęciach z terapeutą.
- Stawiamy na jakość, łączac to, co najlepsze w terapii z tym, co najlepsze w technologii - mówi Bogumiła Matuszewska, Prezes DrOmnibusa. - Wszystkie gry oraz system tworzone są przez zespół terapeutów-praktyków, psychologów, projektantów gier oraz firmę technologiczną od lat specjalizującą się w tworzeniu rozwiązań mobilnych. Każda z gier uwzględnia specyfikę dzieci z zaburzeniami i ich potrzeby terapeutyczne.
Terapeutyczna aplikacja
Gry rozwijają umiejętności poznawcze-językowe, matematyczno-percepcyjne oraz społeczne, które zwykle są trenowane w trakcie terapii. Każda pojedyncza gra ukierunkowana jest na ćwiczenie jednej, głównej umiejętności, a dodatkowo wszystkie na koncentrację, utrzymanie uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową oraz pamięć. Podejście od strony rodzaju dysfunkcji umożliwia wykorzystywanie aplikacji w terapii dzieci z różnymi zaburzeniami.
System śledzenia postępów agreguje dane statystyczne dotyczące rozwoju umiejętności dziecka (jak liczba błędów, sukcesów, czas), a organizer terapii - w wersji prostszej dla rodziców, w wersji bardziej rozbudowanej dla terapeutów, pozwala na planowanie pracy oraz edytowanie i wyszukiwanie gier.
Gdzie znaleźć aplikację?
Partnerem merytorycznym spółki DrOmnibus jest Fundacja Hipoterapia - Na Rzecz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aplikacja uzyskała pozytywne opinie zarówno wśród terapeutów, w środowisku naukowym, jak i oczywiście - wśród samych najmłodszych. Korzysta z niej wiele ośrodków terapeutycznych, a ich liczba cały czas wzrasta.
Obecnie dostępna aplikacja zawiera 10 gier przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zespół DrOmnibusa już rozpoczął prace nad kolejną aplikacją - dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Zapraszamy na stronę DrOmnibusa oraz blog o wykorzystywaniu technologii w terapii. Aplikacje dostępne są w AppStore (system iOs) oraz GooglePlay (Android).
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz