Poseł Liroy-Marzec w RMF FM: medyczna marihuana to priorytet
- To jest priorytet w tej chwili – tak o legalizacji medycznej marihuany mówił w wywiadzie dla RMF FM poseł Piotr Liroy-Marzec z ugrupowania Kukiz’15. Parlamentarzysta twierdzi, że udało mu się przekonać do tego pomysłu polityków wszystkich ugrupowań w Sejmie.
- To jest priorytet w tej chwili dla naszych rodziców, dziadków, dla wszystkich dookoła, dla ludzi, którzy chorują – zaznaczył poseł Liroy-Marzec. – To już nie jest kwestia światopoglądu. W tej chwili każdy Polak zrozumiał, że medyczna marihuana jest priorytetem, jeżeli chcemy się leczyć. Jest to dość ważna rzecz, choćby olej RSO jest bardzo istotnym elementem w tej chwili leczenia się na świecie – mówił na antenie radia RMF FM poseł.
Lek, nie używka
Podkreślił jednocześnie, że jego działania mają za cel tylko legalizację marihuany jako leku, a nie używki rekreacyjnej.
- Ktoś, kto obiecuje dzisiaj pełną legalizację, jest populistą i okłamuje ludzi – podkreślił. – Dzisiaj ludzie nie są gotowi na tak duże ustępstwa. Aczkolwiek uważam, że nic w tym złego nie ma. Natomiast medyczna marihuana jest podstawą dla nas, jeżeli chodzi o leczenie – cała reszta to jest kwestia dyskusji przez najbliższe lata.
Piotr Liroy-Marzec nie jest pierwszym politykiem, który podjął temat. Wiosną i latem 2015 roku przez Sejm przetoczyła się dyskusja na temat legalizacji leków produkowanych z konopi indyjskich. Swoje projekty zgłosili m.in. Wanda Nowicka i Patryk Jaki. Mimo zaangażowania sił politycznych od lewa do prawa i ogromnego poparcia społecznego, sprawa ucichła, by ponownie stać się głośna po wyrzuceniu z pracy dra Marka Bachańskiego, neurologa z Centrum Zdrowia Dziecka, który prowadził innowacyjną terapię leczenia dzieci z padaczką lekooporną z użyciem marihuany.
Cały wywiad z posłem Piotrem Liroyem-Marcem przeczytać lub odsłuchać można na stronie radia RMF FM.
Dodaj odpowiedź na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Komentarz