Bytom: premiera Teatru Tańca INTEGRA
29 stycznia w piątek, o godz. 19 na deskach Teatru ROZBARK w Bytomiu odbędzie się premierowy pokaz spektaklu „Inni” w wykonaniu uczestników INTEGRY. Bilety w cenie 5 zł.
Spektakl „Inni” jest efektem pięciomiesięcznej pracy warsztatowej uczestników INTEGRY, którzy poprzez doświadczanie swojego ciała oraz indywidualnych, specyficznych ruchów, gestów, zachowań stworzyli opowieść na temat pojmowania „inności”. Bo czy „inność” oznacza... no właśnie, co oznacza? Czy to bycie kimś lepszym, gorszym, chorym, zdrowym, sprawnym czy niepełnosprawnym? Dla każdego z nas „inność, inny, inni” oznacza coś zupełnie odmiennego.
Prezentacja jest próbą wyśmiania i zlekceważenia sposobu patrzenia na niepełnosprawność, który zakłada żalenie się nad osobami z niepełnosprawnością. Niektóre ze scen pojawiające się w prezentacji są wręcz ironiczne, dając tym samym publiczności możliwość głębokiego zastanowienia się nad tym, czym jest niepełnosprawność i kim są osoby z niepełnosprawnością.
Taniec INTEGRY
INTEGRA to grupa taneczno-ruchowa działająca przy Teatrze ROZBARK od 2014 roku, której celem jest przełamywanie barier tanecznych dotyczących szeroko pojętej niepełnosprawności. Na swoim koncie ma już jedną prezentację: spektakl „Sen”, który cieszył się dużym uznaniem widzów.
Na przełomie lipca i sierpnia 2015 roku na specjalne zaproszenie INTEGRY do Bytomia przyjechała węgierska Grupa Taneczna na kółkach. Wówczas odbył się polsko-węgierski wieczór taneczny w wykonaniu artystów z niepełnosprawnością. Pokaz ten udowodnił, iż człowiek żyjący na wózku inwalidzkim może żyć „pełnią życia”, przezwyciężając własne słabości oraz inne zewnętrzne bariery, staje się wtedy twórcą i reżyserem widowiska artystycznego na wysokim poziomie, zapewniającego miłe doznania i niezapomniane przeżycie sobie, grupie „tancerzy” oraz szerokiej publiczności.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz