Rodzina 500 plus. Sprawy załatwisz na poczcie
Poczta Polska jest partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakresie wdrożenia i obsługi programu świadczeń Rodzina 500+.
Poczta Polska oferuje szereg ułatwień rodzinom, które będą korzystały za jej pośrednictwem z rządowego programu wypłaty świadczeń. Firma będzie udzielała m.in. informacji na temat programu poprzez specjalną infolinię utworzoną na potrzeby programu Rodzina 500+, a także w placówkach pocztowych, w tym dodatkowo 1158 stanowiskach informacyjnych.
Spółka przygotowała dla klientów również specjalną stronę, na której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje o programie Rodzina 500+ i przeznaczonych dla niego produktach Grupy Poczty Polskiej.
Zbieranie wniosków
Poczta Polska zaoferuje także wsparcie przy zbieraniu wniosków przez ponad 2500 Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, a także przez ponad 2500 Urzędów Miast i Gmin. Klienci nie muszą składać wniosku przez bank ani w instytucji zbierającej wnioski - w Urzędzie Gminy lub Miasta w miejscu zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie.
W prosty i wygodny sposób wypełniony papierowy wniosek wraz z dokumentacją mogą wysłać także listem poleconym.
Wypłata środków
Po pozytywnej weryfikacji wniosku, Poczta będzie doręczać rodzinom decyzje o przyznaniu świadczenia. Beneficjenci, którzy wybrali Pocztę, będą mogli skorzystać z jednego z trzech sposobów wypłaty środków – wypłata gotówki w placówce pocztowej czy przekazem pocztowym lub na rachunek w Banku Pocztowym.
Spółki z grupy Poczty Polskiej przygotowały także specjalną, atrakcyjną ofertę produktów oszczędnościowych dla świadczeniobiorców, składającą się z Pocztowego Konta 500+ w Banku Pocztowym i produktu oszczędnościowo-ubezpieczeniowego Ubezpieczeń Pocztowych.
Wsparcie dla osób z niepełnosprawnością
Poczta jest także gotowa do wsparcia osób z niepełnosprawnością, np. poprzez odebranie wniosku z miejsca zamieszkania i doręczenie świadczenia w formie gotówkowej.
Za pośrednictwem strony pocztapolskarodzina.pl klienci mogą połączyć się także online z tłumaczem języka migowego, który wspiera osoby niesłyszące w wypełnianiu wniosku i odpowiada na pytania dotyczące programu.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Krótkie podsumowanie 2024 roku na portalu
- Jaka pomoc z PFRON w 2025 roku? Znamy szczegóły programu „Aktywny samorząd”
- Będą wyższe dofinansowania do wynagrodzeń. Kiedy trafią do pracodawców?
- Srebrna gospodarka. Wszystko zaczyna się od małych zmian
- Na stronie ZUS już dostępny jest wniosek o dodatek dopełniający do renty socjalnej. Kto musi go składać?
Dodaj komentarz