Porozmawiaj o jąkaniu w Warszawie i Poznaniu
Bezpłatne konsultacje dla osób jąkających się i szkolenie nt. „Potrzeby edukacyjne dziecka jąkającego” w ramach spotkań „Porozmawiajmy o jąkaniu” odbędzie się 18 czerwca w Klinice Leczenia Jąkania przy ul. Plastycznej 7 w Warszawie oraz 19 czerwca w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich odział w Poznaniu na ul. Konarskiego 6/4.
Przez ponad 20-lat pracy z osobami jąkającymi zarówno dziećmi, jak i dorosłymi Klinika Leczenia Jąkania była świadkiem tego, jak wielu dramatów doświadczają osoby jąkające się. Dotyczy to w szczególności dzieci przedszkolnych i szkolnych, które w swoim środowisku czują się zagubione, a niejednokrotnie przez swoje zachowanie są nierozpoznane jako dzieci jąkające.
Wesprzeć dzieci
Należy zdać sobie sprawę, że problem jąkania nie dotyczy jedynie dziecka jąkającego, ale całego jego otoczenia. W obliczu jąkania postrzeganego często jako „dziwne zachowanie” dziecka zagubieni są również nauczyciele, którzy często pytają: „Jak pomagać, aby nie zaszkodzić?”, ale też „Jak rozpoznać objawy jąkania ?”, ponieważ nie są one takie oczywiste.
Problemem społecznym pozostaje również odpowiednia opieka nad uczniem uczestniczącym w terapii jąkania. Idąc na przeciw tym oraz innym pytaniom Klinika Leczenia Jąkania zaprasza wszystkich zainteresowanych, w szczególności nauczycieli przedszkolnych oraz szkolnych, pedagogów, psychologów i logopedów do udziału w szkoleniu. Z kolei na badanie/konsultację zapraszone są: dzieci, młodzież i dorosłych wraz z opiekunami.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz