Bezpieczne dziecko – spokojny rodzic
Początek września to powrót do szkolnych obowiązków, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauka w szkole jest bardzo ważna, ale równie istotne jest bezpieczeństwo dziecka, dlatego kompletując szkolną wyprawkę, nie zapominajmy o ubezpieczeniu.
Zanim otrzymamy ofertę polisy ze szkoły, warto sprawdzić ofertę ubezpieczycieli. Na rynku dostępne są ubezpieczenia dla dzieci dołączane do polisy dla rodzica. Dużą popularnością cieszą się również polisy posagowe (oszczędnościowe), których celem jest zebranie kapitału na start dziecka w dorosłe życie i wypłata gwarantowanej kwoty na koniec okresu umowy. Ochroną objęta jest przede wszystkim osoba opłacająca składki. Dostępne są też polisy stworzone głównie z myślą o najmłodszych, z kompleksową ochroną wypadkowo-zdrowotną.
Przygotowany przez MetLife pakiet „MetLife Gwarantowana Ochrona plus Bezpieczne Dziecko Premium” jest połączeniem ubezpieczenia oszczędnościowego z ochronnym. Umowa podstawowa „MetLife Gwarantowana Ochrona” to ubezpieczenie na życie, które umożliwia gromadzenie kapitału na start dla dziecka. Umowa dodatkowa „Bezpieczne Dziecko Premium”, którą rodzic lub opiekun może dokupić do umowy podstawowej, oferuje kompleksową ochronę wypadkowo-zdrowotną dla dziecka na wypadek trwałej niepełnosprawności wskutek nieszczęśliwego wypadku, groźnej choroby (objętej ochroną ubezpieczeniową), pobytu w szpitalu lub operacji, złamania czy oparzenia wskutek nieszczęśliwego wypadku.
– Wybierając indywidualne ubezpieczenie, rodzice sami decydują o zakresie ochrony, jakiej potrzebuje dziecko, oraz o wysokości składki, którą są w stanie regularnie opłacać. Ubezpieczenie „Bezpieczne Dziecko Premium” zapewnia wypłatę świadczenia zarówno w przypadkach częstszych zdarzeń, jakimi są złamania, oparzenia czy pobyt w szpitalu, jak również w przypadkach poważniejszych, takich jak operacja, trwała niepełnosprawność czy groźna choroba – mówi Bożena Trzaska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów w MetLife.
Ważne – zakres ubezpieczenia
Przy wyborze ubezpieczenia rodzice powinni wziąć pod uwagę zakres ubezpieczenia, czyli sytuacje, w jakich dziecko jest chronione. Im jest on szerszy, tym polisa może być bardziej pomocna.
– Ważne jest przede wszystkim to, by ubezpieczenie oferowało realną pomoc w trudnych sytuacjach, czyli nie ograniczało się jedynie do wypłaty odszkodowania, ale również zapewniało dostęp do konsultantów, badań, usług organizacyjnych – zaznacza Bożena Trzaska. Istotna jest także wysokość składki. – Umowę dodatkową „Bezpieczne Dziecko Premium” można mieć już za 27 zł miesięcznie. Kolejna kwestia to wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia. Wykaz takich sytuacji jest szczegółowo przedstawiony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia – przypomina ekspertka MetLife.
Dodatkowe korzyści
Zawierając umowę, można liczyć na dodatkowe korzyści takie jak wypłata świadczenia w podwójnej wysokości w przypadku trwałej niepełnosprawności oraz złamań i oparzeń na skutek nieszczęśliwego wypadku, jeśli dojdzie do niego w wakacje, a także specjalne promocje w roku szkolnym. Przykładem jest aktualna promocja „Bezpiecznego Dziecka Premium”. Od 1 do 31 września ubezpieczenie to jest dostępne z 10% zniżką na składkę na cały okres ubezpieczenia.
Usługi dodatkowe
Ubezpieczenie „Bezpieczne Dziecko Premium” umożliwia także skorzystanie z Powypadkowego Pakietu Medycznego. Gwarantuje on dostęp do wielu usług, m.in. organizacji i pokrycia kosztów konsultacji medycznych u lekarzy 10 specjalizacji, badań diagnostycznych, w tym tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, rtg, usg, szeregu zabiegów ambulatoryjnych i badań, rehabilitacji czy też korepetycji po wypadku. Wszystkie te usługi są bezpłatne. Istnieje także możliwość skorzystania z baby concierge, czyli dostępu do pakietu usług organizacyjnych.
Ubezpieczenie „Bezpieczne Dziecko Premium” może obejmować osoby do 21. r.ż. Wszelkie szczegóły dotyczące polisy są w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU).
Materiał przygotowany we współpracy z
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz