Przejdź do treści głównej

Jak powinno wyglądać dostępne mieszkanie? O tym w programie „Misja Integracja”

Schowane nisko przy podłodze kontakty, włącznik światła, do którego nie dosięgnie się z poziomu wózka, wąska łazienka, wysoki próg przy wejściu na balkon, niestabilne krzesło. Zwykłe z pozoru mieszkanie z czasem może okazać się pułapką, którą zastawiliśmy sami na siebie, będąc jeszcze osobami zdrowymi i w pełni sprawnymi. Jak zaprojektować wnętrze, żeby służyło nam całe życie? Obejrzyjcie odcinek programu „Misja Integracja”.

Dziś 15 proc. polskiego społeczeństwa stanowią osoby po 65 roku życia. Za 30 lat co trzeci Polak będzie seniorem. Wraz z wiekiem zmieniają się nasze potrzeby, także te związane z zagospodarowaniem przestrzeni. Żeby móc jak najdłużej pozostać niezależnym, warto zaprojektować tę przestrzeń tak, żeby mogła nam służyć także w podeszłym wieku. Jak to zrobić? O tym opowiada gość Piotra Pawłowskiego, dr inż. Agnieszka Cieśla.

W tym odcinku „Misji Integracja” pokazujemy Wzorcowe Mieszkanie Seniora – showroom, w którym można zobaczyć najciekawsze rozwiązania architektoniczne i projektowe wprowadzające udogodnienia dla osób starszych i tych z niepełnosprawnością. Bezprogowe przejścia, regulowana wysokość szafek czy zlewu w kuchni to tylko niektóre z prezentowanych tam rozwiązań.

W programie prezentujemy również wyjątkowy dom, którego pomysłodawcą jest brytyjska Fundacja Flat Spaces. To przestrzeń zaprojektowana tak, by osoba z niepełnosprawnością ruchową mogła samodzielnie poradzić sobie ze wszystkimi potrzebami dnia codziennego.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas