Walizka, krzesło, skuter w jednym? Poznaj eFOLDI
Czy z walizki na kółkach można zrobić krzesło? Albo skuter, na którym można jeździć po chodniku? Trzy możliwości w jednym urządzeniu gwarantuje eFOLDI.
Starsza pani jedzie tramwajem z walizką eFOLDI. Na przystanku wysiada. Sprawnie rozkłada walizkę, która nagle staje się małym skuterem. Kobieta na niego wsiada i zadowolona jedzie chodnikiem.
Młody mężczyzna w garniturze wchodzi do pociągu z czarną walizką. Nie ma dla niego miejsca siedzącego. Za pomocą prostych ruchów z walizki tworzy krzesło z wygodnym siedzeniem, na które siada i zaczyna czytać gazetę.
Waga, prędkość, baterie
eFOLDI to pierwszy na świecie składany, elektryczny skuter, o wymiarach podręcznej walizki i wadze mniejszej niż 20 kg. Niska waga eFOLDI jest związana z użyciem lekkich, ale wytrzymałych materiałów, co jednocześnie zmniejsza koszt produktu.
Firma oferuje dwie baterie. AirSafe Pack jest wskazana do podróży samolotem, jej to waga to 1,1 kg i można na niej przejechać 10 km. Druga to Marathon Pack, zaprojektowana na dłuższe dystanse, bo do 40 km. Waga tej baterii to 2,6 kg. Maksymalna szybkość skutera to 32 km/h.
Z potrzeby serca
- eFOLDI pasuje do wszystkich, którzy cenią sobie elastyczność i wolność w podróży, zarówno młodych, jak i starszych osób – mówi współautorka produktu, Sumi Wang.
Pomysłodawcą eFOLDI był ojciec Sumi, inż. Jianming Wang, emeryt.
- Trzy lata temu złamałem nogę i nie mogłem znaleźć na rynku żadnego skutera, który by spełniał moje potrzeby. Wtedy zdecydowałem, że sam go narysuję – wspomina pan Jianming, który stworzył eFOLDI wraz z córką. – Czas, by więcej osób mogło korzystać z mojego projektu. Jestem przekonany, że go pokochają.
Ile to kosztuje?
Za skuter eFoldi trzeba zapłacić od 1259 funtów, tj. obecnie ok. 6018 zł (wg kursu walut z 7 października 2016 r.).
Do tego trzeba doliczyć przesyłkę, a ta zależy od kraju pochodzenia zainteresowanego. Jeśli użytkownik mieszka w jednym z czterech krajów: Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach lub Indiach ma możliwość wcześniej umówić się na jazdę próbną, a koszt wysyłki wynosi 50 funtów (ok. 240 zł). Z kolei wysyłka do innych krajów na całym świecie kosztuje 199 funtów (ok. 951 zł).
Komentarze
-
dobra sprawa
12.11.2016, 19:25madry wynalazek-lecz bardzo drogi?czy rekompesuje koszty zakupu PCPR???odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Chciał studiować cyberbezpieczeństwo, ale uczelnia nie uwzględniła studentów z niepełnosprawnością. Interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich
- Renta wdowia. ZUS przygotował wnioski i ankietę
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
Dodaj komentarz