Nieuczciwa firma pożyczkowa. Co robić?
Podejmując jakiekolwiek zobowiązania finansowe – kredyt czy pożyczkę – musimy przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy mamy możliwość regulowania swoich zobowiązań. Co jednak, jeśli trafimy na nieuczciwą firmę, która nam tej pożyczki udziela? Gdzie wtedy szukać pomocy?
Na pewno zawsze warto pamiętać o sprawdzeniu informacji o firmie, w której będziemy ubiegać się o pożyczkę. Na pewno dobrym źródłem jest zawsze internet. Na stronie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) znajdziemy też listę zastrzeżeń.
- Do KNF można przesłać zgłoszenie o nieprawidłowościach w nadzorowanych podmiotach – mówi Maciej Krzysztoszek z Departamentu Komunikacji Społecznej KNF. – Takie zgłoszenie zostanie przeanalizowane i wzięte pod uwagę w bieżących działaniach nadzorczych wobec podmiotów.
Czytaj dokładnie
Maciej Krzysztoszek przypomina, że każdy klient powinien mieć pewność, iż będzie w stanie regulować na bieżąco swoje zobowiązania po podpisaniu umowy.
- Musi zdawać sobie sprawę z warunków udzielenia kredytu, kosztu kredytu, jego oprocentowania i warunków, na jakich można odstąpić od umowy – tłumaczy. – Trzeba dokładnie zapoznać się z treścią umowy i podpisać tylko wówczas, gdy wszystkie jej zapisy są zrozumiałe. Natomiast skargi klienci instytucji finansowych mogą składać do Rzecznika Finansowego, który został powołany w 2015 roku w miejsce Rzecznika Ubezpieczonych – przypomina.
Na stronie Rzecznika Finansowego znajdziemy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego oraz bankowo-kapitałowego. Możemy także bezpośrednio skontaktować się z ekspertem telefonicznie bądź pisemnie. Na stronie Rzecznika znajdziemy też bazę orzeczeń sądowych, które mogą nam pomóc także w naszej sprawie, jak również wzory najczęściej stosowanych pism.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz